אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל דיסני: אם ג'ובס היה חי, אולי היינו מתמזגים עם אפל צילום: איי אף פי

מנכ"ל דיסני: אם ג'ובס היה חי, אולי היינו מתמזגים עם אפל

בוב איגר כתב באוטוביוגרפיה שלו על עבודתו המשותפת עם מייסד יצרנית האייפון; מיזוג שכזה יכול היה להיות העסקה הגדולה בהיסטוריה, אך כנראה שלעולם לא היה מאושר רגולטורית

19.09.2019, 10:51 | שירות כלכליסט

מנכ"ל דיסני בוב איגר מאמין כי לו סטיב ג'ובס עדיין היה בחיים, היה דן עמו באפשרות של מיזוג בין דיסני ואפל - כך לפי ספרו האוטוביוגרפי. "בכל פעם שהחברה נוחלת הצלחה מאז מותו של סטיב, תמיד יש רגע בתוך כל ההתלהבות שאני חושב לעצמי, חבל שסטיב לא יכול להיות פה לראות את זה", כתב איגר.

קראו עוד בכלכליסט

"זה בלתי אפשרי לא לקיים איתו שיחות בראש שלי, שהייתי כמובן מעדיף לנהל בחיים האמיתיים. יתרה מכך, אני מאמין שאם סטיב עדיין היה בחיים, היינו מאחדים את החברות או לפחות דנים ברצינות באפשרות הזו".

סטיב ג סטיב ג'ובס | צילום: בלומברג סטיב ג

איגר מקדיש חלק מהספר לתיאור מערכת היחסים הקרובה שלו עם ג'ובס, שנבעה בין השאר מההחלטה של דיסני ב-2006 לרכוש את אולפני האנימציה פיקסאר שג'ובס הקים ב-7.4 מיליארד דולר. במסגרת העסקה מונה ג'ובס לדירקטוריון דיסני. איגר הצטרף לדירקטוריון של אפל ב-2011, אך התפטר השבוע בשל התחרות בין שתי החברות בשוק הסטרימינג.

האפשרות של מיזוג בין שתי החברות מציתה את דימיונם של האנליסטים כבר שנים, אך מכיוון שמדובר בשתי חברות ענק קרוב לוודאי שמיזוג אינו אפשרי ובוודאי שלא יזכה באישור הרגולטורים. שווי השוק של אפל עומד על יותר מטריליון דולר, בעוד ששווי השוק של דיסני עומד על 246 מיליארד. פירוש הדבר שאם אפל תרכוש כיום את דיסני, זו תהיה העסקה הגדולה בהיסטוריה.

עם זאת, חוסר המומחיות של אפל בתומי התקשורת וההתעניינות בשירותי סטרימינג הופכים את דיסני לשותפה אידיאלית עבורה. שתי החברות מתכוונות להשיק בנובמבר שירות סטרימינג למנויים. של דיסני יעלה 6.99 דולר בחודש, ולפי ההערכות יהיו לו בין 60-90 מיליון מנויים ברחבי העולם עד סוף השנה הפיסקלית 2024. השירות המתחרה של אפל יעלה 4.99 דולר בחודש, והשנה הראשונה תהיה בחינם למי שרוכש מכשיר של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות