אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד למגמה בעולם: הבנק המרכזי בנורבגיה העלה את הריבית צילום: בלומברג

בניגוד למגמה בעולם: הבנק המרכזי בנורבגיה העלה את הריבית

נורגס בנק העלה את הריבית ל-1.5% מ-1.25%, בהעלאה הרביעית שלו מתחילת השנה; בבנק התייחסו ל"תנאים מבודדים שמאפשרים העלאת ריבית", אך ציינו כי בעקבות חוסר הוודאות בנוגע לצמיחה העולמית, סביר שהריבית לא תשתנה שוב בקרוב

19.09.2019, 13:35 | שירות כלכליסט

בניגוד למגמה השלטת בעולם, הבנק המרכזי של נורבגיה (Norges Bank) הודיע היום (ה') על העלאת הריבית ב-25 נקודות בסיס לרמה של 1.5%, מהרמה הקודמת של 1.25%.

קראו עוד בכלכליסט

"הצמיחה בכלכלה הנורבגית נותרה יציבה, וניצול כושר הייצור הוא מעט מעל לרמה הרגילה. תנאים מבודדים שמאפשרים העלאת ריבית", נמסר בהודעה שפרסם הבנק.

זו הפעם הרביעית השנה שהבנק הנורבגי מעלה את הריבית. עם זאת, בבנק ציינו כי שיעורי הריבית ברחבי העולם נמוכים וכי יש "חוסר ודאות רציני" בנוגע לתחזיות הצמיחה העולמית, ולפיכך קרוב לוודאי שהריבית תישאר ברמה זו לעוד זמן מה.

הבנק המרכזי בנורבגיה, נורגס בנק, צילום: בלומברג הבנק המרכזי בנורבגיה, נורגס בנק | צילום: בלומברג הבנק המרכזי בנורבגיה, נורגס בנק, צילום: בלומברג

"ההערכה הנוכחית של מועצת המנהלים בבנק בנוגע לתחזית ולאיזון הסיכונים מצביעה על כך ששיעור הריבית קרוב לוודאי שיישאר ברמה הנוכחית בתקופה הקרובה", הוסיף נגיד הבנק המרכזי אויסטין אולסן.

הבנק המרכזי של ארה"ב, הפדרל ריזרב, הוריד אמש את הריבית ב-25 נקודות בסיס לטווח שבין 1.75% ל-2%. מדובר בהורדת ריבית שנייה ברצף, אחרי הורדה של 25 נקודות בסיס ב-31 ביולי השנה. הורדת הריבית הקודמת בארה"ב הייתה בדצמבר 2008, בזמן המשבר הפיננסי.

לפני שבוע הוריד הבנק האירופי המרכזי (ECB) את הריבית על הפיקדונות ל-0.5%- מ-0.4%-, והודיע על חידוש תוכנית הרכישות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות