אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגארד מזהירה: "הצמיחה הגלובלית פגיעה - ותחת איום" צילום: אי.אף.פי

לגארד מזהירה: "הצמיחה הגלובלית פגיעה - ותחת איום"

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית היוצאת, שתיכנס ב-1 בנובמבר לתפקיד נשיאת הבנק האירופי, אמרה כי האיומים - הברקזיט ומלחמת הסחר - הם "מעשה ידי אדם ולכן אנשים יכולים גם לתקן אותם"; לדבריה, בנקים מרכזיים צריכים להצליח "לחזות" מגמות ולהתמקד בשמירה על היציבות

20.09.2019, 14:18 | שירות כלכליסט
יו"ר קרן המטבע הבינלאומית היוצאת, כריסטין לגארד, מזהירה כי הצמיחה העולמית "פגיעה" ונמצאת "תחת איום", מצד גורמים כמו מתיחות הסחר והברקזיט, כך לפי ראיון שהעניקה לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

קראו עוד בכלכליסט

לגארד, שתיכנס ב-1 בנובמבר לתפקידה החדש כנשיאת הבנק האירופי המרכזי במקומו של מריו דראגי, הוסיפה כי בנקים מרכזיים צריכים להצליח "לחזות" מגמות ולהתמקד בשמירה על היציבות.

האיומים עליהם היא מדברת, בראשם מלחמת הסחר והברקזיט, פגעו בביטחון המשקיעים וכן בצמיחה הכלכלית העולמית, שלפי חלק מההערכות תיפול השנה לשיעור הנמוך ביותר מאז 2008. עם זאת,לפי לגארד, מדובר באיומים שהם "מעשה ידי אדם ולכן אנשים יכולים גם לתקן אותם".

כריסטין לגארד, צילום: אי.אף.פי כריסטין לגארד | צילום: אי.אף.פי כריסטין לגארד, צילום: אי.אף.פי

לגארד, שהיתה לאישה הראשונה שעומדת בראש קרן המטבע, ותהיה גם הראשונה שתנהל את הבנק האירופי, הוסיפה כי "קצת מגע אישה לא יזיק".

באופן כללי, לגארד שיבחה את פועלם של הבנקים המרכזיים במניעת משבר כלכלי נוסף. "לדעתי נגידי הבנקים המרכזיים עשו הרבה ובמשך שנים רבות נתפסו כיחידים שאפשר לסמוך עליהם".

עם זאת, נגידי הבנקים סופגים היום לא מעט ביקורות, בין אם זה יו"ר הפדרל רזרב ג'רום פאוול שנמצא תחת התקפה תמידית מצידו של נשיא אה"ב דונלד טראמפ או דראגי בעצמו, שלא כולם העריכו את החלטתו להטיל ריבית שלילית על הפיקדונות.

ואולם לדברי לגארד, ההיסטוריה כבר הוכיחה כי כאשר פוליטיקאים מתערבים בעצמאות של הבנקים המרכזיים "זה לא מסתיים בצורה טובה". בכל זאת, היא סבורה ש"בנק מרכזי צריך לעשות את העבודה שייעדו לו...עליו להיצמד לעובדות ולנתונים כדי שיוכל לחזות נכונה את המגמות". היא התחייבה כי בתפקידה החדש בבנק האירופי היא תתמקד ביצירת מקומות עבודה ושמירה על יציבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות