אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים לשדרג ל-iOS 13 באייפון? המתינו עם זה קצת צילום: apple

רוצים לשדרג ל-iOS 13 באייפון? המתינו עם זה קצת

מערכת ההפעלה הושקה רק השבוע, אך כבר מתקבלים דיווחים על עשרות באגים ובעיות שהתגלו בה; הבעיה עד כדי כך קשה שאפל כבר מזרזת את השקת גרסת התיקון iOS 13.1, שצפויה להגיע למשתמשים בעוד מספר ימים; היא ממליצה באופן גורף להמתין לעדכון זה

21.09.2019, 11:22 | רפאל קאהאן

אפל השיקה השבוע את עדכון הגרסה השנתי של iOS, מערכת ההפעלה לאייפון, אך כבר כעת מתקבלים דיווחים על עשרות באגים ובעיות שהתגלו בה.

קראו עוד בכלכליסט

הבעיה עד כדי כך קשה שאפל כבר מזרזת את השקת גרסת התיקון iOS 13.1, שצפויה להגיע למשתמשים בעוד מספר ימים. ההמלצה הגורפת היא להמתין לעדכון זה ולא להיחשף לבאגים. בין הבאגים שדווחו אפשר למנות בעיות בהתחברות בבלוטות' להתקנים חיצוניים כגון אוזניות או שעוני אפל, בעיות בקליטת אינטרנט אלחוטי ובעיות בזיהוי המגע במקלדת. זוהתה אפילו פרצת אבטחה שמאפשרת לעקוף את מסך הנעילה ולקבל גישה לספר הטלפונים של המכשיר.

מערכת ההפעלה החדשה, צילום: apple מערכת ההפעלה החדשה | צילום: apple מערכת ההפעלה החדשה, צילום: apple

אין זה נדיר שמערכת הפעלה מושקת עם באגים או בעיות מינוריות. לכל תוכנה יש את חבלי הלידה שלה, ולרוב ככל שהיא מופצת ליותר משתמשים ומכשירים שונים כך יגדלו הסיכויים להימצאותן של בעיות. אך אפל נהנית מהלוקסוס של לייצר מערכת הפעלה לקו מוצרים מאוד מוגדר מה שעל פניו אמור למנוע או לפחות להגביל את הימצאותם של באגים בתוכנה שלה.

אפל תמיד נוהגת להשיק עדכון תוכנה בימים שאחרי השקת הגרסה החדשה. כמובן שלרוב הבאגים שהיא מתקנת הם מינוריים בהרבה. חשוב לציין שההמלצה היא תמיד לעדכן מערכות הפעלה לגרסאות האחרונות שלהן, ולו רק בשביל ליהנות מחסימה של פרצות אבטחה שבדרך כלל מתגלות במהלך השנים. כך שגם אם אתם ממתינים קצת לעדכון עם התיקון, אל תהססו להתקינו לכשיוצע לכם.

אגב, אין זו לא הפעם הראשונה שעדכון מערכת הפעלה פוגע באייפונים, אם כי זה ממש נדיר. האירוע הקודם התקיים במהלך השקת גרסה 8.0.1 של iOS ב-2014. אז התברר שהגרסה הזו - שהיתה אמורה רק לספק מספר תיקונים מינוריים להפצה הראשית - שברה את הקליטה של רכיב הטלפון הסלולרי וגם גרמה לבאגים בזיהוי טביעות האצבעות דרך ה-Touch ID.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות