אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידו חג'ג' רכש בניין משרדים בלונדון תמורת 100 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

עידו חג'ג' רכש בניין משרדים בלונדון תמורת 100 מיליון שקל

חברת חג'ג' גאיה הולדינג, בבעלותו המלאה של עידו חג'ג', רכשה את הבניין מקרן CCLA, בניהולו של בנק HSBC האירופי. החברה זכתה במכרז לרכישת בניין בן שש קומות במרכז לונדון, בשטח של 2230 מ"ר ועם זכויות בנייה נוספות על כ־316 מ"ר

22.09.2019, 08:13 | צלי גרינברג

חברת חג׳ג׳ גאיה הולדינג, הממוקמת בהולנד ופועלת בתחום הנדל"ן המסחרי, רוכשת בניין משרדים במרכז לונדון תמורת 22.8 מיליון ליש"ט (כ־100 מיליון שקל). החברה, הנמצאת בבעלותו המלאה של עידו חג'ג', רכשה את הבניין מקרן CCLA, הנמצאת בניהולו של בנק HSBC האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

הבניין ממוקם בפינת הרחובות FLEET ו־FETTER LANE הסמוכים למטות גולדמן זאקס ודלויט במרכז לונדון, ומכיל כ־2230 מ"ר, עם זכויות בנייה נוספות של כ־316 מ"ר. הבניין בן שש הקומות הוצע למכירה במסגרת מכרז שבו התמודדו גופים פרטיים וקרנות נדל"ן. חג'ג' זכה בו לאחר שנתן את הצעת הרכישה הגבוהה ביותר.

הבניין נקנה עם שוכר המסיים שכירותו בחודש נובמבר השנה, ועתיד להיות מושכר ל־15 השנים הבאות לחברה בינלאומית לחללי עבודה משותפים, כאשר שלושת הגורמים שעמם מתנהל כיום משא ומתן לכניסה לבניין הם מתחום זה. התשואה השנתית הצפויה להתקבל מהשכירות עומדת על כ־6%, כאשר התשואה השנתית הממוצעת כיום לאזור זה עומדת על כ־3%.

עידו חג'ג', מנכ"ל קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 517.2 מיליון שקל (לחג'ג' 31.2% ממניות החברה) ומחזיק ב־100% ממניות חג'ג' גאיה הולדינג, הפועלת מחוץ לבורסה, אמר ל"כלכליסט" כי "רכישת הבניין היא אבן הדרך הראשונה לתחילת הפעילות שלנו באנגליה".

עידו חג עידו חג'ג' | צילום: עמית שעל עידו חג

ניר שובל, מנכ"ל חג'ג' גאיה הולדינג, מסר ל"כלכליסט" כי "אנו נמצאים בשלבים המתקדמים של המשא ומתן להשכרת הנכס לטווח ארוך ופועלים לבחור בקפידה את הדייר, על מנת להבטיח השקעה יציבה ובטוחה לאורך שנים. הפעילות שבנינו בשנים האחרונות התמקדה בגרמניה ובהולנד והחלטנו להרחיבה בשנה האחרונה גם ללונדון, אנגליה, ובכוונתנו להרחיב משמעותית את ההשקעות בנכסים הממוקמים במרכז העיר".

רכישת בניין המשרדים בלונדון מצטרפת לפורטפוליו אחזקות החברה. העסקה הקודמת שלה היתה בחודש יולי, אז רכשה תמורת 7 מיליון יורו את מניות השליטה של חברה גרמנית אשר בבעלותה בניינים במחוז גרליץ, המושכרים ברובם לממשלת סקסוניה (אחת מ־16 המדינות המרכיבות את גרמניה) בחוזים ארוכי טווח, ובתשואה שנתית של כ־8%.

חג'ג' גאיה הולדינג מחזיקה בבנייני משרדים ונכסים מסחריים נוספים בגרמניה ובהולנד, בשטח כולל של כ־60 אלף מ"ר ובשווי כולל המוערך על ידי גורמים הפועלים בשוק הנדל"ן האירופי בכ־390 מיליון שקל (כ־100 מיליון יורו). כ־253 מיליון שקל מתוכם הם שווי נכסי החברה בגרמניה (כ־65 מיליון יורו), כ־136 מיליון שקל הם שווי נכסי החברה בהולנד (כ־35 מיליון יורו), וכעת התווסף אליהם הנכס האנגלי בשווי של כ־101 מיליון שקל (22.8 מיליון לירות סטרלינג) - מה שמציב את שווי הנדל"ן הפרטי של עידו חג'ג' על שווי מוערך של כחצי מיליארד שקל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות