אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא להרטיב, לא לשים ליד כרטיסי אשראי: האזהרות המוזרות בגלקסי המתקפל צילום: איי פי

לא להרטיב, לא לשים ליד כרטיסי אשראי: האזהרות המוזרות בגלקסי המתקפל

הסמארטפון ההיברידי הראשון של החברה הגיע לשוק, ומי שקנה והפעיל אותו נתקל בארבע אזהרות מפתיעות למדי, שנוגעות לעמידותו ואופן השימוש בו. בין השאר, אסור להדביק עליו מגן מסך, להרטיב אותו או להניחו בסמוך למגנטים

22.09.2019, 11:42 | רפאל קאהאן

הגלקסי פולד, הסמארטפון ההיברידי המתקפל הראשון של סמסונג, הושק רשמית לפני מספר ימים. במקור, היה אמור להגיע לחנויות במאי, אך ליקויים מבניים בו הובילו לדחייה ולסדרת שיפורים הנדסיים. עתה הגיע לשוק, אך עדיין אינו חזק ועמיד כסמארטפון ממוצע, וסמסונג צירפה אליו ארבע אזהרות לא שגרתיות שמופיעות על המסך בהפעלתו הראשונה.

קראו עוד בכלכליסט

האזהרה הראשונה היא לא ללחוץ חזק מדי על המסך; "ליחצו בעדינות כדי לשמור עליו", מבקשת סמסונג, כדי שלא תידרש להחליפו. ההוראה השנייה מזכירה שהגלקסי פולד אינו עמיד במים או אבק, וההמלצה היא להימנע מלאפשר לנוזלים או לגופים זרים להיכנס דרך חריצים אל גוף המכשיר.

גלקסי פולד , צילום: איי פי גלקסי פולד | צילום: איי פי גלקסי פולד , צילום: איי פי

באופן מפתיע, האזהרה השלישית היא מפני הרכבה או הדבקה של מגן מכל סוג על המסך. יתכן שמגן שכזה ישבש את ההולכה של המסך ויפריע לממשק, יכול להיות שהסרה שלו תזיק לתצוגה - לא ברור בשלב זה.

האזהרה האחרונה מפתיעה אף יותר: סמסונג מבקשת שלא תאחסנו או תשתמשו במכשיר בקרבת כרטיסי אשראי, התקנים רפואיים ולמעשה כל מקור לקרינה מגנטית. יתכן שהמיגון האנטי-מגנטי שמורכב בכל הסמארטפונים המודרנים אינו יעיל בגלקסי פולד. עם זאת, לא ברור אם הבעיה תפגע במכשיר עצמו או בחפצים שמסביבו.

גלקסי על הסכין

היוטיובר JerryRigEverything בחן את עמידות הטלפון החדש באמצעות סכינים ודוקרנים, וגילה שלמסך ציפוי פלסטי רך שאינו עמיד במיוחד, ושגופים זרים יכולים לגרום נזקים לפני המסך בקלות. ואולם, דווקא ציר המסך, החלק שנראה כעדין ביותר, התגלה כחזק במיוחד; כמעט שאי אפשר לשבור את הציר בניסיון לקפלו הפוך.

סמסונג הבטיחה שכל לקוח של הגלקסי פולד יזכה לקבל תכנית לאחריות מורחבת, במסגרתה שירות סיוע לרישום והתקנת מכשיר חדש, שיעור בו מוסברים תכונותיו וסיוע טלפוני. ימים יגידו עד כמה עמיד הוא הגלקסי המתקפל, והאם תמשיך קטגוריית הטלפונים ההיברידיים לסבול ממחלות ילדות.

וואווי, למשל, שהיתה אמורה להשיק את המייט X המתקפל שלה במקביל לפולד, דחתה אף היא את ההשקה, ונראה שגם יצרניות נוספות ממתינות לתגובת הצרכן לפני שיקפצו על העגלה. חשוב לזכור שגם הסמארטפונים הראשונים היו רחוקים מלהיות אמינים או עמידים, ושרק לאחר שנים שולבו בהם תכונות של עמידות במים ובלכלוך, זכוכיות חזקות ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות