אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חושבים להתפטר? כך תדעו שהגיע הזמן לעזוב את העבודה צילום: שאטרסטוק

חושבים להתפטר? כך תדעו שהגיע הזמן לעזוב את העבודה

המחשבה על התפטרות וחיפוש עבודה חדשה יכולה להיות מפחידה ולכן הרבה אנשים מתעלמים גם מסימנים מאוד ברורים ונשארים במקומות עבודה שאינם מתאימים להם. כך תדעו שהגיע הזמן לשינוי

22.09.2019, 15:55 | שירות כלכליסט

מתי אפשר לדעת שזה הזמן לעזוב את העבודה? למרות העובדה שאנשים מחליפים עבודות בתדירות הולכת וגוברת (ולכן זה גם הופך ליותר מקובל), אנשים עדיין מחזיקים בהתנגדויות חזקות לחיפוש משרה חדשה. וזה הגיוני לגמרי – חיפוש עבודה הוא דבר מפחיד, וכך גם שינויים בכלל. לעתים קרובות יש פחד מכך שמה שיש לכם עכשיו הוא "הכי טוב שכבר יהיה".

קראו עוד בכלכליסט

אנשים לא מאמינים שהם יכולים להשיג משהו טוב יותר, או שהם מפחדים שהעבודה הבאה בה ינחתו תהיה איומה. אם לומר זאת בפשטות, הם מפחדים מלקבל החלטה שגויה.

לכן, אנשים רבים מתעלמים מסימנים ברורים שמשהו מאוד לא בסדר עם העבודה הנוכחית שלהם, ובוחרים להישאר בה במקום לחפש חדשה. אבל אם העבודה שלכם היא דרך ללא מוצא, ואם היא מרעילה את חייכם, אם היא עושה אתכם מדוכדכים, אז זה הזמן לשינוי.

התפטרות, אנשים נשארים במקומות עבודה על אף סימנים ברורים שהגיע הזמן לעזוב, צילום: שאטרסטוק התפטרות, אנשים נשארים במקומות עבודה על אף סימנים ברורים שהגיע הזמן לעזוב | צילום: שאטרסטוק התפטרות, אנשים נשארים במקומות עבודה על אף סימנים ברורים שהגיע הזמן לעזוב, צילום: שאטרסטוק

אם אתם נאבקים להחליט מתי להישאר ומתי ללכת, הנה ארבעה סימנים ברורים ביותר לכך שעליכם לעזוב. אל תתנגדו לכך. התמקדו בהפיכת תהליך חיפוש העבודה שלכם לפחות מכביד, ולימדו מניסיון העבר שלכם כדי לא לחזור על טעויות.

באתר Inc.com פרסמו את הסימנים הברורים לכך שהגיע הזמן להתחיל לחפש עבודה אחרת:

1. אתם לא יכולים לשנות את הדברים שמדכדכים אתכם בעבודה הנוכחית – כמו המנהל שלכם, תרבות הארגון, או הפרויקטים שאתם עובדים עליהם.

2. אתם מתחילים לשים לב לכמות הימים בהם אתם חוזרים הביתה על סף קריסה, ולכך שלאורך זמן יש יותר מהם מאשר ימים בהם אתם חוזרים הביתה מרוצים ומונעים.

3. מנסים לשכנע אתכם שלא תצליחו למצוא עבודה טובה יותר בשום מקום אחר.

4. כשאתם מדברים על אי שביעות הרצון שלכם, מציעים לכם יותר כסף אבל שום דבר מעבר לזה.

אם מצאתם שאתם מזדהים עם חלק או כל הסימנים האלה, כדאי להתחיל להתכונן לחיפוש עבודה שבסופו תמצאו עבודה שאתם מתרגשים ללכת אליה כל בוקר. שיקלו להסתייע באיש מקצוע. מציאת עבודה שנכונה עבורכם היא מיומנות, ותוכלו להנות יותר ללמוד אותה ממומחה שיראה לכם את הדרך. אל תתנו לפחד להרתיע אתכם, רק וודאו שאתם מקבלים תמיכה, הנחיה, ועזרה שמרגישים נכונים. אם תעשו זאת, לא רק שתמנעו מכניסה לעבודה שגויה נוספת, אלא גם תתרגלו לניהול מעברים ושינויים בצורה נינוחה יותר – מעברים ושינויים שרובנו נחווה עוד לא מעט פעמים בקריירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות