אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס עלינו ישפיע עליכם: גוגל באיום מרומז לאיחוד האירופי צילום: בלומברג

קנס עלינו ישפיע עליכם: גוגל באיום מרומז לאיחוד האירופי

סונדאר פיצ'אי פרסם פוסט בו הציג את תרומתה של גוגל למדינות האיחוד ביצירת משרות ובסכומים מושקעים. כמו כן, אמר שיושקעו בהן שלושה מיליארד יורו נוספים; הפרטים פורסמו בעוד רגולטורים באיחוד נערכים לחקירת הגבלים עסקיים נרחבת, שעשויה לעלות לגוגל בקנסות גדולים

22.09.2019, 14:13 | רפאל קאהאן

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, פרסם פוסט בבלוג של החברה שלשום (ו') בו התחייב שגוגל תשקיע מיליארדי יורו בפרויקטים שונים באירופה; ההצהרה בוצעה בעקבות ביקורו בפינלנד ופגישה עם ראש ממשלתה, אנטי רינה.

קראו עוד בכלכליסט

פיצ'אי הודיע שגוגל תשקיע כשלושה מיליארד יורו בהקמת חוות שרתים חדשות באירופה בשנתיים הקרובות, ושסכום זה מצטרף להשקעה של כ-12 מיליארד יורו שהושקעו מצידה באיחוד מאז 2007.

סונדאר פיצ סונדאר פיצ'אי | צילום: בלומברג סונדאר פיצ

בנוסף, ציין שהשקעותיה של גוגל יוצרות כ-13,000 משרות חדשות בכל שנה, נתון שייחס למחקר של חברת Copenhagen Economics. כמו כן, הדגיש פיצ'אי שגוגל תקצה כ-600 מיליון יורו בפיתוח חוות שרתים בפינלנד עצמה, השקעה שתצטרף לכ-1.4 מיליארד יורו שכבר הושקעו במדינה מאז, 2009. לפי פיצ'אי, המיזם הפיני יסייע להעסקה של כ-4,300 עובדים בשנה בממוצע.

פינלנד צפויה לקבל לידיה את מושכות נשיאות האיחוד האירופי לחצי השנה הקרובה - תפקיד רב עוצמה שיוכל להשפיע על מהלכים רגולטוריים ואחרים ביבשת. למשל - חקירת ההגבלים העסקיים שנפתחה נגד גוגל בידי מרגרטה וסטאגר, נציבת התחרותיות באיחוד שכבר גזרה על החברה עונשים כבדים בעבר. יתכן שהפרסומים של פיצ'אי נועדו להעביר מסר לנציבות האיחוד, לפיו השפעות נרחבות על החברה יגררו השפעות גם על יכולתה לפעול באירופה ולתרום לכלכלות המקומיות.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות