אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת דלק קיבלה הצעת השקעה של 250 מיליון דולר

קבוצת דלק קיבלה הצעת השקעה של 250 מיליון דולר

קבוצת סחר בינלאומית הגישה הצעה חתומה להשקיע 100 מיליון דולר באיתקה, החברה הבת של דלק שקונה את פעילות שברון בים הצפוני, תמורת 4% ממניות קבוצת דלק; בנוסף התקשרה קבוצת הסחר בהסכם שיווק של נפט וגז תמורת 150 מיליון דולר

22.09.2019, 16:22 | חזי שטרנליכט

העסקה שבה רוכשת קבוצת דלק את פעילות הנפט והגז של ענקית האנרגיה שברון בים הצפוני, קיבלה היום (א') תפנית עם השקעה מפתיעה של 250 מיליון דולר. העסקה הובילה את משקיעי הקבוצה לכאבי בטן לא מעטים כשמניית דלק צנחה בשליש מאז סוף מאי.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת סחר בינלאומית תשקיע 100 מיליון דולר בחברה הבת של דלק, איתקה, שתרכוש את הפעילות של שברון, זאת תמורת 4% ממניותיה. בנוסף התקשרה קבוצת הסחר בהסכמי שיווק של נפט וגז לתקופה של חמש שנים תמורת עד 150 מיליון דולר.

אסדת קידוח של איתקה בים הצפוני אסדת קידוח של איתקה בים הצפוני אסדת קידוח של איתקה בים הצפוני

קבוצת דלק דיווחה שמדובר בהצעה חתומה, כנגד הקצאת מניות בכורה בקבוצה שמחזיקה במלוא הזכויות של איתקה. ההשקעה תתבצע לפי שווי חברה של 2.5 מיליארד דולר, המשקף לאיתקה שווי פעילות כולל של כ-4.1 מיליארד דולר, לאחר ביצוע עסקת שברון.

קבוצת דלק הודיעה שמלבד הבחינה של ההצעה החתומה שהתקבלה אצלה, היא ממשיכה לקיים משא ומתן עם משקיעים פוטנציאלים נוספים.

הצעות ההשקעה נעשות כחלק מהשלמת העסקה שעליה חתמה איתקה לרכישת נכסיה של שברון בים הצפוני. במסגרת העסקה צפויה איתקה לרכוש עשרה נכסי גז ונפט מפיקים בים הצפוני, עם עתודות מוכחות של כ-131 מיליון חביות נפט ופוטנציאל הפקה נוסף של כ-46 מיליון חביות, רישיונות לקידוח בשטחים חדשים, אסדות, תשתיות וכוח אדם מקצועי ומיומן של שברון, שיצטרף למצבת העובדים וההנהלה של איתקה.

העסקה שהשלמתה צפויה בחודש נובמבר, תקפיץ את יכולת ההפקה היומית של איתקה ב-300%, מהיקף של כ-20 אלף חביות ביום למעל 80 אלף חביות ליום. כן תגדיל העסקה ב-150% את כמות הרזרבות המוכחות של החברה (2P) ל-225 מיליון חביות שווה ערך נפט כאשר איתקה צפויה לשמש כמפעיל בארבעה נכסים מתוך עשרת הנכסים הנרכשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות