אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: הרשימה המשותפת תמליץ לנשיא על גנץ צילום: אלכס קולומויסקי

סופית: הרשימה המשותפת תמליץ לנשיא על גנץ

הרשימה שהתחבטה כיצד לנהוג קיבלה לבסוף את ההחלטה להמליץ לנשיא על יו"ר כחול לבן כמועמדה להרכבת הממשלה; מוקדם יותר החליטה סיעת ישראל ביתנו שלא להמליץ על אף מועמד; ליברמן: "ברגע שנתניהו החליט לסגור גוש עם המפלגות החרדיות והחבורה המשיחית - אנחנו לא יכולים להמליץ עליו; הרשימה המשותפת - אויבים"

22.09.2019, 18:24 | שירות כלכליסט ו-ynet

הרשימה המשותפת הודיעה לפני זמן קצר כי החליטה להמליץ לנשיא על כך שיטיל על יו"ר כחול לבן בני גנץ את האפשרות להרכיב את הממשלה הבאה.

מוקדם יותר הודיע יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שלא ימליץ על אף מועמד לראשות הממשלה: "כל ההתחייבויות שלנו לבוחר הן התחייבות ברזל. ברגע שנתניהו החליט לסגור גוש עם המפלגות החרדיות והחבורה המשיחיות - אנחנו לא יכולים להמליץ עליו".

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ליברמן, "המפלגות החרדיות הן יריבות פוליטיות, והרשימה המשותפת הם אויבים. לא נוכל להמליץ על כחול לבן ועל בני גנץ, ולכן המלצה שלנו לנשיא תהיה מאוד פשוטה: לא ממליצים על אף אחד".

נציגי כחול לבן במפגש עם הנשיא ראובן ריבלין, צילום: ונתן זינדל/פלאש90  נציגי כחול לבן במפגש עם הנשיא ראובן ריבלין | צילום: ונתן זינדל/פלאש90 נציגי כחול לבן במפגש עם הנשיא ראובן ריבלין, צילום: ונתן זינדל/פלאש90

הנשיא ריבלין בפגישה עם כחול לבן, היום, צילום: ונתן זינדל/פלאש90  הנשיא ריבלין בפגישה עם כחול לבן, היום | צילום: ונתן זינדל/פלאש90 הנשיא ריבלין בפגישה עם כחול לבן, היום, צילום: ונתן זינדל/פלאש90

במקביל לדברי ליברמן הגיעו לבית הנשיא חברי סיעת כחול לבן, שזכתה למספר הקולות המרבי בבחירות. חברי הסיעה משה (בוגי) יעלון, קארין אלהרר, צביקה האוזר, מירב כהן ופנינה תמנו שטה נפגשו עם ריבלין וימליצו על יו"ר בני גנץ להרכבת הממשלה. 

לאחר מכן הגיעה לבית הנשיא משלחת הליכוד. בראש המשלחת עמד השר יריב לוין, ויחד עימו הגיעו השרה מירי רגב, השר זאב אלקין, השר דודי אמסלם, ח"כ דוד ביטן ומנהלת סיעת הליכוד עליזה בראשי. 

מוקדם יותר היום התכנסו בכירי הרשימה המשותפת לישיבה מכרעת בנוגע לשאלה אם ימליצו על יו"ר כחול לבן בני גנץ כמועמדם לראשות הממשלה. באותה ישיבה, שבה נכחו ראשי המפלגות המרכיבות את הרשימה - איימן עודה, אחמד טיבי, מנסור עבאס ומטאנס שחאדה - הוחלט כי כל ראש מפלגה ידבר עם אנשיו ותתקבל החלטה סופית לפני הפגישה עם הנשיא.

אם כל חברי הרשימה המשותפת ימליצו על גנץ, לצד ההמלצות הצפויות מהעבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי (וכמובן גם כחול לבן) יגיע גנץ ל-57 ממליצים. 

ראשי מפלגת העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס, נפגשו היום בצהריים עם גנץ. לפי הודעת העבודה-גשר, הם "הדגישו את מצב החירום החברתי בישראל ואת הצורך בהצגת חזון חדש לישראל המבוסס על שלום וצדק חברתי". בשיחה עם אמרו כי ימליצו עליו בפני הנשיא כמועמד להרכבת הממשלה. 

לרשות הנשיא עומד כשבוע וחצי לטובת המשימה והוא מתחיל לקיים את ההתייעצויות מוקדם מאוד על מנת לאפשר לעצמו גם זמן למפגשים עם נתניהו וגנץ באופן אישי ומשותף, מתוך ההבנה כי לא יסתמן מועמד מובהק להטלת המנדט. את תוצאות הבחירות הרשמיות יקבל הנשיא מידי השופט מלצר ביום רביעי ולאחר מכן, אם הנשיא יראה בכך צורך, הוא ישקול לקיים מספר התייעצויות משלימות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות