אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדלר רוכשת את איי.די.או ב-2.75 מיליארד שקל ומוחקת אותה מהמסחר

בלעדי לכלכליסט

אדלר רוכשת את איי.די.או ב-2.75 מיליארד שקל ומוחקת אותה מהמסחר

לכלכליסט נודע כי אדלר ריל אסטייט הגרמנית תשלם 708 מיליון יורו ותרכוש יחד עם בנק ג'יי פי מורגן את מלוא המניות של איי.די.או בעיסקת מיזוג משולש הופכי; כל בעל מניות, כולל המוסדיים והציבור, יוכל אם ירצה להמשיך להחזיק במניות החברה הממוזגת

23.09.2019, 07:28 | גולן חזני
עסקת הענק לרכישת חברת הנדל"ן המניב בברלין איי.די.או הישראלית נחתמה לפנות בוקר (ב'). לכלכליסט נודע כי אדלר ריל אסטייט הגרמנית תשלם 2.75 מיליארד שקל (708 מיליון יורו) ותרכוש יחד עם בנק ג'יי פי מורגן את מלוא המניות של איי.די.או בעיסקת מיזוג משולש הופכי.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במחיר כמעט דמיוני של 100 שקל למניה (25.75 יורו), ופרמיה גבוהה מאד של 83% מעל למחיר שבו סגרה מניית איי.די.או את המסחר אתמול בבורסה בתל אביב, ו-102% על מחיר הממוצע של איי.די.או בבורסה בתל אביב ב-30 ימי המסחר האחרונים. המניה ירדה בעשרות אחוזים, כמו כל חברות הדיור להשכרה בברלין מאז יוני האחרון, בעקבות העלאת החוק להקפאת שכר הדירה בעיר.

המיזוג יהיה בין איי.די.או לחברה ישראלית שתקים אדלר. כל בעל מניות, כולל המוסדיים והציבור, יוכל אם ירצה להמשיך להחזיק במניות החברה הממוזגת. למעשה, כל בעל מניות יוכל לבחור בקבלת מזומן של 100 שקל למניה, או במניות של החברה הממוזגת. איי.די.או תהפוך לחברה בת בבעלות מלאה של אדלר הגרמנית.

מיקי דיין מיקי דיין מיקי דיין

אדלר נסחרת בשווי של 824 מיליון יורו בבורסת פרנקפורט והיא לבדה לא יכולה להוציא עיסקה כזו לפועל ולכן חובר אליה בנק ג'יי פי מורגן שישתתף ברכישת המניות, הן במימון והן ברכישה עצמה של מניות.

את העיסקה הוביל מיקי דיין, יו"ר החברה מטעם איי.די.או. משפחת דיין וקרן אפולו נכנסו להשקעה בחברה בשני שלבים: ב-2017 ברכישות בבורסה במחירים של עד 40 שקל למניה ולפני כחצי שנה כשרכשו את אחזקות שיכון ובינוי ב-86-88 שקל למניה, כך שבממוצע רשמו רווח של 60% על ההשקעה. העיסקה נחתמה במשרד עו"ד מיתר ליקוורניק.

אדלר ביקשה לרכוש בתחילת המו"מ רק 44% מהמניות של דיין ואפולו, אך אלה סירבו ודרשו הצעת רכש מלאה ורכישה של כל מניות הציבור, כדי שבניגוד לעסקאות אחרות יוכלו גם הגופים המוסדיים והציבור להשתתף במכירה ולרשום רווח על ההשקעה.

שיכון ובינוי מחזיקה עדיין ב-7.5% ממניות איי.די.או, אולם למיקי דיין קיימת אופציית מימוש לרכוש אותן במחיר של 86 שקל למניה ואז לממש רווח נוסף במכירה לאדלר ב-100 שקל למניה. שווי המניות כ-100 מיליון שקל בבורסה, עפ"י המחיר הנוכחי ולפני הפרמיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות