אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק לבראק אן וי: מוכרת את השליטה בנכס בדיסלדורף ב-280 מיליון יורו צילום: בלומברג

עסקת ענק לבראק אן וי: מוכרת את השליטה בנכס בדיסלדורף ב-280 מיליון יורו

העסקה נעשית לפי שווי של 375 מיליון יורו לנכס - 164% מעל שוויו בספרי בראק; החברה מוכרת 75% ממניות חברת הנכס - הנמצע עדיין בשלבי תכנון - ותמשיך להחזיק ב-25% ולשמש כחברת הניהול

23.09.2019, 09:39 | מיקי גרינפלד

בראן אן וימוכרת את השליטה נכס מהותי בעיר דיסלדורף שבגרמניה: החברה שבשליטת אדלר ריט אסייט, אדלר המחזיקה ב -100% מחברת הנכס מוכרת 75% מהמניות למשקיע הפועל בתחום הנדל"ן הגרמני, לפי שווי של 375 מיליון יורו.

שווי הנכס בספרי בראק אן וי עומד על 142 מיליון יורו בלבד - פער של 165%, כך שהחברה צפויה לרשום רווח מהותי על העסקה. התמורה עבור המניות הנמכרו (75% כאמור) תעמוד על 281 מיליון יורו, והיא תתקבל במזומן. העסקה שכפופה לתנאים מתלים אמורה לצאת בפועל עד סוף 2019.

הנכס האמור בעסקה, Gerresheim Development, נמצא עדיין בשלב תכנון. לפיכך הוא עדיין לא הניב הכנסה כלשהי. החברה רכשה את הנכס בדצמבר 2017, בתקופת בעל השליטה הקודם טדי שגיא. בראק שילמה עבור הנכס 133 מיליון יורו וציינה בשעתו כי להערכת ניתן להקים על הקרקע 1,300 יח' דיור, ועוד 30 אלף מ"ר למסחר, משרדים, גני ילדים ובית ספר.

בראק מסבירה כי מכירת הנכס היא ביטוח למהלך של מיקוד האסטרטגיה העסקית שלה. לאחר העסקה תמשיך בראק להחזיק ב-25% מהמניות וכן להיות אחראית על ניהול הנכס. היא תהיה זכאית להגנות המקובלות למיעוט, לרבות זכות וטו מקובלות בקשר עם החלטות מהותיות. כמו כן, ניהול הנכס ישאר בידי החברה.

בעלת השליטה בבראק, חברת אדלר ריט אסייט, חתמה הבוקר על עסקת ענק בשוק הגרמני – החברה רוכשת את חברת הנדל"ן המניב בגרמניה איי.די.או תמורת 2.75 מיליארד שקל (708 מיליון יורו).

פרויקט נוסף של בראק בדיסדלורף (לא קשור לנכס הנמכר) פרויקט נוסף של בראק בדיסדלורף (לא קשור לנכס הנמכר) פרויקט נוסף של בראק בדיסדלורף (לא קשור לנכס הנמכר)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות