אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועכשיו לבינג' שונה לגמרי צילום: BBC

ועכשיו לבינג' שונה לגמרי

נטפליקס העלתה את כל התכנים של “מונטי פייתון”, הזדמנות נפלאה לחזור אל הנונסנס האנרכיסטי שלהם

23.09.2019, 10:01 | יאיר רוה

בתחילת החודש מילא ג'ון קליז שלוש פעמים את היכל התרבות בתל אביב, במופע יחיד נוסטלגי למעריצים בלבד - סיט־דאון קומדי באווירה גריאטרית - שבו הציג כמה מערכונים של מונטי פייתון וסצנות מתוך "המלון של פולטי", עם סיפורים ואנקדוטות מאחוריהם. "אני תוהה מה יחשבו צופים צעירים לו יצפו היום בפעם הראשונה ב'הקרקס המעופף של מונטי פייתון'", אמר קליז, "המערכונים היו פשוט מטופשים מדי". הוא אמר silly, שזה לא בדיוק מטופש.

קראו עוד בכלכליסט

קליז ב”הקרקס המעופף”. 22 שעות וגמרתם, צילום: BBC קליז ב”הקרקס המעופף”. 22 שעות וגמרתם | צילום: BBC קליז ב”הקרקס המעופף”. 22 שעות וגמרתם, צילום: BBC

בעוד שבוע וחצי (5.10) יחגוג העולם 50 שנה לשידור הבכורה בבי.בי.סי של סדרת המערכונים הגאונית והמטופשת של ששת חברי "מונטי פייתון", הביטלס של ההומור. הסינמטק של לונדון כבר מציג החודש את כל תוכני פייתון, והבי.בי.סי ישדר בטלוויזיה וברדיו את כל הקלאסיקות, כולל תכנים חדשים המביטים לאחור על הגאונות של החבורה, שאחד ממנה כבר מת (גרהם צ'פמן) ואחד ממנה קיבל תואר אבירות לא מזמן (סר מייקל פיילין).

אבל לא צריך לטוס ללונדון, כי את החגיגות האמיתיות אפשר לקיים ברגע זה בבית. נטפליקס העלתה בחודשים האחרונים את כל התכנים של מונטי פייתון, כולל את כל 45 הפרקים של ארבע העונות של "הקרקס המעופף". בינג' של 22 שעות וגמרתם. ואז יש לכם עוד ארבעה סרטי קולנוע, שלוש הופעות חיות ושלל לקטים וסרטי תעודה שהופקו לרגל מופע האיחוד של החבורה לפני חמש שנים. סרטי הקולנוע כיום זכורים יותר, אבל סדרת הטלוויזיה היא גאונות צרופה של נונסנס אנרכיסטי. הוכחה לכך שצריך השכלה מקיימברידג' ואוקספורד כדי לעשות את הבדיחות הכי אינפנטיליות ומצחיקות כמו משחק כדורגל בין נבחרות יוון וגרמניה בפילוסופיה או מירוץ אופניים בין ציירים מודרניים. המעריצים שמכירים את הסרטים ולא את הסדרה יתמוגגו מכמות החופש המטורפת שניתנה להם ("שיבצו אותנו ב-22:30 בלילה, אף אחד לא ראה, כולל ראשי הבי.בי.סי", הסביר קליז). ובעיקר יהיה מעניין לגלות האם מי מהצעירים שאולי לא שמעו מעולם על מונטי פייתון אכן יחשוב שהסדרה הזאת מטופשת מדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות