אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם כדאי להשקיע בנדל"ן בחו"ל כשהמחירים גבוהים?

עבודה עם שותפים מקומיים היא הסוד לאיתור הזדמנויות השקעה בנדל"ן בחו"ל - כך אומר איציק גדרון, יו"ר ועדת ההשקעות של פרופימקס המתמחה בהשקעות נדל"ן בחו"ל מזה 22 שנה

24.09.2019, 10:22 | נעה אורן, בשיתוף פרופימקס
בשנים האחרונות אנו עדים לעליית מחירים ברוב שוקי הנדל"ן, בישראל ובחו"ל. לא מעט משקיעים טוענים כי הנכסים כבר מתומחרים גבוה מדי, ואין טעם לבצע השקעות חדשות. האמנם? איציק גדרון, יו"ר ועדת ההשקעות של פרופימקס, מסביר כי "כל שוק, וגם כל עסקה ספציפית, מתנהגים באופן שונה – ולכן, תמיד אפשר למצוא השקעות אטרקטיביות.

"עם זאת, בזמנים שבהם הנכסים מתומחרים גבוה, קשה יותר למצוא את ההזדמנויות המעניינות. הפתרון שלנו לבעיה הוא עבודה יחד עם שותפים מקומיים – אותם בחרנו בקפידה. כל אחד מהשותפים שלנו מתמחה בשוק ובסוג נכסים מסוים, ומנטר אותם באופן רצוף – כדי שיוכל לזהות את העסקאות המעניינות ביותר, מתוך מאות ואולי גם אלפים שהוא רואה מדי שנה". 

"לאחר שאנו מוודאים שהם בחרו הזדמנויות ייחודיות – אנו מציעים למשקיעים שלנו להצטרף אלינו להשקעות שנבדקו ואושרו על ידי ועדת ההשקעות שלנו. אנו נשקיע ונצרף משקיעים רק אם אנו מאמינים שיש להשקעות פוטנציאל תשואה טוב, גם אם זו תקופה בה השוק מתומחר גבוה".

לחצו כאן לפרטים נוספים על השקעה עם פרופימקס >>

 

"הייתי משקיע מבין – ומרוצה"

פרופימקס כבר צברה קילומטרז' לא מבוטל בתחום השקעות נדל"ן בחו"ל – תחום שבו היא מתמקדת זה 22 שנה. גדרון, שבמשך שנים רבות עבד בזרוע הנדל"ן של קבוצת דלק ועסק בהשקעות בחו"ל, הכיר את פרופימקס כמשקיע של החברה – שנים רבות לפני שהחל לעבוד בה.

"מתוקף ההיכרות שלי עם תחום הנדל"ן בחו"ל, אפשר לומר שהייתי 'משקיע מבין' – ואחרי שהתחלתי להשקיע עם פרופימקס, הייתי גם משקיע מרוצה. עקבתי אחריהם מקרוב כל השנים, ואחרי המשבר הגדול של 2008, ראיתי איך פרופימקס, באמצעות השותפים שלה, נלחמה להציל את ההשקעות והכסף של המשקיעים.. בעיני, הם עברו את המבחן – וכך ב-2011 הצטרפתי גם אני לחברה, ואני גם משמש כיו"ר ועדת ההשקעות".

לוועדה זו, אומר גדרון, תפקיד מהותי ביותר בפעילות של פרופימקס. "הוועדה הוקמה כדי לסייע לחברה לקבל החלטות בצורה מושכלת ושקולה לטובת המשקיע", הוא מספר. "מגיעות אלינו עסקאות שהשותפים שלנו כבר ביצעו להן בדיקת נאותות, ואנחנו דנים בכל עסקה ועסקה כדי להחליט אם היא מתאימה לאסטרטגיה ולמשקיעים שלנו".

בודקים כל עסקה

"אנחנו בודקים בעיקר את המודלים העסקיים והכלכליים של העסקה המוצעת ואת רשימת הפרמטרים שמשתלבים בתוך המודל, כדי לראות אם הם סבירים ומתאימים לפרופיל ההשקעה שלנו. חשוב לציין שההחלטה צריכה להתקבל פה אחד – די שחבר אחד בוועדה יתנגד, כדי להפיל את העסקה".

כמנגנון הגנה נוסף לכספי המשקיעים, וכדי להבטיח שקיפות ואחידות אינטרסים, גם גדרון וגם מנכ"ל פרופימקס, אלחנן רוזנהיים ובנוסף, עוד שני חברים בוועדת ההשקעות, מקפידים להשקיע מכספם האישי בכל עסקה שמציעה החברה למשקיעיה.

כבעל ניסיון רב בהשקעות נדל"ן בחו"ל, לגדרון יש גם עצה למשקיעים. "יש הרבה מאוד פרמטרים שכדאי לבדוק בכניסה להשקעות, אבל הייתי מציע להתרכז בדבר אחד מרכזי - ולבדוק היטב עם מי אתם משקיעים. מנהל השקעות טוב הוא כזה שמקפיד על שקיפות ויושרה, ובהיבט המקצועי, יש לו ניסיון רב שנים בהשקעות וניהול נכסים והתמחות סקטוריאלית וגיאוגרפית. התכונה החשובה ביותר של מנהלי השקעות היא לרצות ולהיות מסוגלים לשמור על האינטרסים של המשקיעים גם בעתות משבר", הוא מסכם.

לחצו כאן לפרטים נוספים על השקעה עם פרופימקס >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות