אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדת לשעבר ב-BBC תפוצה ב-130 אלף פאונד בגלל אפליית שכר צילום: גטי אימג'ס

עובדת לשעבר ב-BBC תפוצה ב-130 אלף פאונד בגלל אפליית שכר

ראש מחלקת מוצר לשעבר, שעבדה בתאגיד השידור הבריטי במשך יותר משש שנים, תבעה את הרשת לאחר שגילתה ש-15 גברים בתפקידים מקבילים לשלה במחלקתה קיבלו שכר גבוה ממנה

23.09.2019, 13:57 | שירות כלכליסט
עובדת לשעבר של ה-BBC זכתה לפיצוי במסגרת הסדר מחוץ בית המשפט של יותר מ-130,000 פאונד לאחר שהאשימה את רשת השידור באפליית שכר. קרוליין ברלואו, שעבדה בתאגיד השידור הבריטי במשך יותר משש שנים, הגישה תביעה לבית דין לדיני עבודה אחרי שגילתה ש-15 גברים בתפקידים מקבילים לשלה במחלקתה קיבלו שכר גבוה ממנה. בנוסף להאשמתה את מעסיקה לשעבר באפליית שכר, היא האשימה את ה-BBC באילוצה למעשה להתפטר, בהטרדה ובאפליה.

מטה BBC בלונדון, צילום: גטי אימג מטה BBC בלונדון | צילום: גטי אימג'ס מטה BBC בלונדון, צילום: גטי אימג

בתלונה עליה דיווח הגרדיאן, ראש מחלקת מוצר לשעבר בחטיבת העיצוב וההנדסה של התאגיד טענה שסביבת העבודה של ה-BBC מפלה ועוינת עד כדי כך שלא יכלה יותר להחזיק במשרתה, ולא נותרה לה ברירה אלא להתפטר. הרשת דחתה את טענותיה של ברלואו, אך הסכימה במאי להגיע איתה להסדר מחוץ לבית המשפט בתנאי שהיא תבטל את תביעתה באופן רשמי. ההסדר שלה כולל "עמלת סיום עבודה" כפיצוי על אובדן עבודתה.

בתגובתה לטענותיה של ברלואו, הודתה הרשת שהיא קיבלה שכר נמוך מ-15 גברים שמילאו תפקידי ראש מוצר במחלקתה. הרשת אמרה שהפער נבע מכך שברלואו לא ביצעה עבודה בעלת ערך שווה לעמיתיה הגברים, ושלא היה מדובר באפליית שכר. דובר מטעם הרשת אמר: "איננו מאמינים שראוי בשלב זה להגיב על עניין ספציפיי שנפתר כבר לפני זמן מה".

ברלואו, עליה לא נאסר לדון במצבה על פי תנאי ההסכם, אמרה שהיא זכתה ליחס לא הוגן. "אי-השוויון ב-BBC הוא עניין של בחירה" היא אמרה לגרדיאן. "ה-BBC הרס את הקריירה שלי, את בטחוני, את בריאותי הנפשית, ושום דבר לא יוכל לפצות אותי על כך. אז הם יכולים לתת לי כמה כסף שהם רוצים, אבל את הנזק הם לא יוכלו לתקן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות