אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצטרפת לרפורמה: חברת תיקון עולם תמכור קנאביס רפואי בבתי מרקחת

מצטרפת לרפורמה: חברת תיקון עולם תמכור קנאביס רפואי בבתי מרקחת

למרות שהובילה את הקו נגד הרפורמה, במסגרתה אושרה מכירת קנאביס רפואי בבתי מרקחת, היום הודיעה החברה למטופליה כי החל ממחר תמכור בהם את מוצריה; המהלך יקדם את פיתרון המחסור בשוק הקנאביס הרפואי הישראלי ויכול לעזור לפורר את התנגדות התעשייה

23.09.2019, 17:59 | צלי גרינברג

מגדלת וספקית הקנאביס הרפואי הוותיקה תיקון עולם הודיעה הערב (ב') למטופליה, כי החל ממחר (ג') יוכלו לרכוש את מוצריה בבתי המרקחת המנפיקים קנאביס רפואי.

המכירה דרך בתי המרקחת הינה במסגרת האסדרה החדשה – רפורמת הקנאביס הרפואי המובלת על ידי משרד הבריאות.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת החברה נכתב, כי "אנו משקיעים מאמצים רבים, כדי לנפק בהקדם תפרחות ומוצרים נוספים גם באסדרה החדשה, לכל סוגי המרשמים". והיא יוצאת לאחר מאבק מגדלות הקנאביס הרפואי בשנה האחרונה, יחד עם מטופליהם, כנגד האסדרה החדשה, כאשר תיקון עולם נתפסה כמובילת ההתנגדות לרפורמה - כפי שהוצעה על ידי משרד הבריאות.
קנאביס רפואי, צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי | צילום: שאטרסטוק קנאביס רפואי, צילום: שאטרסטוק

התנגדות מגדלות הקנאביס הרפואי לרפורמה יצרו מחסור חמור במוצרים המונפקים בבתי המרקחת ומשרד הבריאות האשים בכך את החברות. כניסת תיקון עולם לבתי המרקחת כעת תקדם את פיתרון המחסור, ששוק הקנאביס הרפואי חווה במסגרת רפורמת האסדרה החדשה, ותפורר את כיס התנגדות המרכזי של התעשייה אליה.

מהלך החברה נעשה שבוע לאחר חשיפת כלכליסט את מכירת החברה לחברת קנביט תמורת כ-42 מיליון דולר וכ-18 מיליון דולר ותמלוגים נוספים לאחר עמידה באבני דרך ויעדים שונים. וכשבוע לפני הכרעת בית המשפט העליון בבג"צ הנוגע לרפורמת האסדרה החדשה, שהוגש על ידי מטופלי הקנאביס הרפואי הקוראים לבטלה.

חממות קנאביס רפואי של חברת תיקון עולם חממות קנאביס רפואי של חברת תיקון עולם חממות קנאביס רפואי של חברת תיקון עולם

החברה מעדכנת כי מחירי השמנים, הסיגריות המגולגלות, והקנאביס הרפואי הגרוס יעמדו על כ-150 שקל עבור 10 גרם למטופל, שהחברה מציינת כי הינו מחיר מסובסד לשמנים, וכי תפרחות קנאביס רפואי ישווקו החל מחודשים נובמבר-דצמבר במחיר של 180 שקל ל-10 גרם למטופל.

תיקון עולם היא חלוצת הקנאביס הרפואי בישראל ופעילה במספר מדינות ברחבי העולם. היא הייתה חברת הקנאביס הרפואי הגדולה בישראל שטיפלה בכ- 40% מהשוק עם כ-16.5 אלף מטופלים, עד לאי הנפקת רישיון הגידול החקלאי שלה על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) החל ממרץ האחרון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
חזירות
ראיתי בטלויזיה אישה חוצפנית שבאה בטענות לרופא על זה שהוריד לה מינון מ200 גרם ל90 צריכה להתבייש לה ... עם כל הכבוד ... כמה בן אדם יכול לעשן בחודש ?? במקסימום 100 גרם ואיפה הולך עוד 100 גרם ??? עשתה מהתרופה פרנסה שנייה ... בתור אחד שמעשן ... יש גבול לכל תעלול ... ואחרי זה שואלים למה יש חוסר ?? בגלל אנשים כמוהה שעושקים את המערכת
משה  |  28.09.19
11.
יק"ר , מדינת ישראל , משרד הבריאות
תתבישו הכול כסף... כל אחד רוצה להרוויח על חשבון החולים... אנחנו כלום עשינו מלחמות ובזבזנו כול כך הרבה כסף שאין לנו עד שקיבלנו את האישור 2300 שח...וצריכים להוסיף בשביל לקבל את הכמות שמגיע לנו 900 שח ועכשיו גם המדינה עושה בעיות ... כבר רודפת אחרי כולם הכול הסניפים כבר יותר מחודשיים ואין... יש לי טרשת נפוצה פברומילגיה פוסט טראומה ועוד ...וכאבים חזקים בקושי הולכת...תתביישו לכם
שרית  |  26.09.19
לכל התגובות