אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדם נוימן החל בשיחות עם דירקטוריון WeWork על המשך כהונתו כמנכ"ל צילום: בלומברג

אדם נוימן החל בשיחות עם דירקטוריון WeWork על המשך כהונתו כמנכ"ל

לפי רויטרס, אף שבשלב זה נוימן, שזוכה לביקורת רבה, מסרב לוותר, הצדדים דנים על כך שיכהן כיו"ר בלבד. אפשרות נוספת: המשך כהונתו כמנכ"ל ומינוי של יו"ר דירקטוריון אקטיבי, שיוביל את החברה לצד נוימן

23.09.2019, 19:47 | שירות כלכליסט

הביקורות עושות את שלהן: מייסד ומנכ"ל WeWork אדם נוימן החל בשיחות עם חברים בדירקטוריון ומשקיעים מובילים על התפקיד שימלא בחברה בהמשך הדרך – ואף על האפשרות שיוותר על תפקיד המנכ"ל. כך מדווחים ברויטרס על סמך מקורות המעורבים בעניין.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב זה נוימן עדיין לא הסכים לוותר על תפקיד המנכ"ל (למעשה מדובר בתפקיד של החברה האם - We Company) ולא ברור אם גם יהיה מוכן לכך בסופו של דבר. לפי המקורות, המהלך שתוכנן על ידי כמה מבעלי המניות הגדולים – בהם סופטבנק ובנצ'מארק קפיטל – שכלל כנראה דרישה מהדירקטוריון להדיח את נוימן או לכל הפחות להגביל את סמכויותיו – הוקפא בשלב זה עד למיצוי השיחות.

אדם נוימן אדם נוימן אדם נוימן

אחת האפשרויות שהועלו בשיחות היא שנוימן יעבור לתפקיד היו"ר. אפשרות נוספת היא שנוימן יישאר בתפקידו אך ימונה יו"ר חדש ועצמאי שיצורף למועצת המנהלים הקיימת, כך שאת החברה יובילו בפועל במשותף נוימן והיו"ר.

אם השיחות יובילו לפיתרון מוסכם, הדבר יבלום עימות גלוי בין סופטבנק לבין WeWork, אחת ההשקעות הגדולות של חברת ההחזקות היפנית – סופטבנק השקיעה באמצעות הקרן הטכנולוגית שהקימה 47 מיליארד דולר ב-WeWork.

ביקורת וספקות 

בשבוע שעבר דחתה WeWork את ההנפקה הראשונית המתוכננת שלה לאחר תגובות צוננות מצד המשקיעים הפוטנציאליים, לא רק בגלל ההפסדים העצומים שהציגה אלא גם בגלל השליטה הכמעט מוחלטת שהעניקו תנאי ההנפקה לנוימן. הביקורת והספקות שעלו בשבועות האחרונים חתכו את שווי החברה במהלך ההכנסות להנפקה מסכום שנראה דמיוני כיום, של מעל 60 מיליארד דולר, ל-10 מיליארד דולר בלבד. בסופו של דבר, לנוכח הדיווחים השליליים הרבים החליטה החברה ברגע האחרון לדחות את ההנפקה.

ההערכות בחברה ובקרב המשקיעים הן שאם אכן יוסכם על העברת נוימן מתפקידו, הדבר יוביל להקפאת מהלך ההנפקה עד להודעה חדשה, ובפועל לזמן רב. במצב כזה, WeWork תהיה חייבת להחליף חוב של 6 מיליארד דולר, הלוואה שלקחה מהבנקים במהלך הקיץ כאשר על הפרק היה מונח גיוס הון קרוב. תוצאה נוספת של דחיית ההנפקה היא האטה חדה בקצב ההתרחבות, במטרה לשרוף פחות מזומנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
עוד ילמדו על זה בפקולטות לכלכלה
לקחו רעיון כלשהו, דווקא לא רע, לא בטוח חדשני - עטפו אותו באריזה עם ניחוח הייטק ופוסט-מודרניסטיות, ניפחו וניפחו ובדרך מכרו בכסף רב כלמיני אופציות עם לא מעט רווח עצמי - ו... הבועה גדלה וגדלה. ובכן, לא יכול להיות שעסק עם חובות של מיליארדים ומודל רווחיות מפוקפק ייצא להנפקה כל כך גבוהה. אבל יש מי שהרוויח מזה המון להונו האישי.
י.ג.  |  24.09.19
לכל התגובות