אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום מאשרת: הולכים למהלך מקיף של פיטורים צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

סלקום מאשרת: הולכים למהלך מקיף של פיטורים

חברת הסלולר דיווחה כי תבצע קיצוץ בכוח האדם בהיקף של 150 מיליון שקל בהוצאות השנתיות, כך שהיקף הפיטורים אף צפוי להגיע ל-800-700 עובדים; החברה תצא לגיוס הון של 400 מיליון שקל; כן תקיים תוכנית רכישה עצמית של אג"ח ב-150 מיליון שקל

23.09.2019, 22:52 | גולן חזני

סלקום מאשרת בדיווח לבורסה את חשיפת כלכליסט מהיום (ב') ומציינת כי תבצע קיצוץ בכוח האדם בהיקף של 150 מיליון שקל בהוצאות לשנה. המשמעות: מאות עובדים יפוטרו. החברה מסרה גם שתצא לגיוס הון של 400 מיליון שקל עד סוף 2019, וכן בתוכנית רכישה עצמית של אג"ח בהיקף 150 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הפרסום בכלכליסט היום, מדובר בפיטורים של 500-600 עובדים, שהם כ-20% מכוח האדם בחברת הסלולר. אולם ייתכן שהיקף הפיטורים אף יגיע ל-800-700 עובדים.

המסחר במניית החברה בבורסה האמריקאית נעצר לפני שעה קלה לאחר שדיווחה על תוכנית התייעלות שיעדיה הם חזרה לרווחיות ב-2020, והפחתת יחס החוב לרווח (ebidta) אל מתחת ל-3. הקיצוץ יבוצע הן הן באמצעות הפחתה רחבה של תשלומים לספקים, וכאמור בהפחתה משמעותית בכח האדם.

החברה מדגישה כי הקיצוץ בכח האדם לא יכלול בשלב זה אנשי מכירות ושירות לקוחות. החברה הודיעה עוד כי היא מתכוונת להיכנס למו"מ מול ועד העובדים מיד לאחר החגים כדי לשנות את הסכם ההעסקה הקיבוצי שנחתם במאי ולהגיע להסכמים חדשים.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

השקעות החברה יופחתו לרמה של 450-500 מיליון שקל בשנה. החברה תצא למימון פקטורינג של ציוד קצה ללקוחות בהיקף של 150 מיליון שקל שיגדילו את התזרים שלה - זאת בהליך שנמצא במו"מ מתקדם מול מוסדות פיננסיים ובנקים.

עמי אראל, יו"ר החברה אמר: "אנו מאמינים שהבראת החברה במדדים התפעוליים, הפיננסיים והפחתת יחס חוב נטו לאבידטה, תאפשר לחברה להשתתף במיזוגים, רכישות והזדמנויות עתידיות אחרות שעשויות לעלות בזירת התקשורת בשנים הקרובות".

ניר שטרן, מנכ"ל החברה אמר: "לאחר מספר חודשים של בחינה מפורטת ועבודה מעמיקה, לחברה יש תוכנית יסודית ומקיפה שתוביל לחזרה לרווחיות ולחיזוק מאזן החברה. בכוונת החברה להקטין משמעותית הוצאות ולהפחית את חוב החברה, זאת בזמן שתנאי השוק ממשיכים להיות מאתגרים. אני נחוש ליישם את התוכנית ומקווה שנציגות העובדים תגלה אחריות כלפי החברה וכלפי הצורך להוביל את סלקום לחוף מבטחים, למען עובדי החברה ובעלי המניות שלה. בכוונתי לבצע את התוכנית במהירות האפשרית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות