אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Tipalti גייסה 76 מיליון דולר מאורן זאב ודיק קוסטלו

חברת Tipalti גייסה 76 מיליון דולר מאורן זאב ודיק קוסטלו

החברה פיתחה פלטפורמה לטיפול אוטומטי בתשלומי ספקים עבור עסקים בינוניים, אותה אימצו גם חברות ענק כאמזון ואיירבוס. את הסבב הובילה זאב ונצ'רס

24.09.2019, 11:30 | מאיר אורבך
חברת הפינטק טיפלתי (Tipalti), שמפתחת פתרונות אוטומטיים לניהול ספקים ולהעברת תשלומים גלובליים, גייסה 76 מיליון דולר בסבב רביעי. הוא הובל בידי זאב ונצ'רס של אורן זאב. בסבב השתתפו משקיעים חדשים בהם קרן 01 Advisors שהוקמה בידי דיק קוסטולו, מנכ"ל טוויטר לשעבר, Greenspring Associates ו-TrueBridge Capital Partners, ומשקיעה קיימת - גרופ 11 (SGVC לשעבר) של דובי פרנסס.

קראו עוד בכלכליסט

 החברה הוקמה ב-2010 בידי חן עמית (מנכ"ל), ואורן זאב. מאז הקמתה, גייסה החברה הון כולל של 136 מיליון דולר. "אנחנו עדיין לא יוניקורן אבל אני משער שעוד שנה נהיה שם. בקצב והצמיחה שלנו אנחנו עוד רגע שם אבל זו לא המטרה. זה נקודת ציון חביבה אבל זו לא המטרה", סיפר עמית לכלכליסט. "אנחנו מתמקדים בשוק העסקים הבינוניים, שנושא התשלומים לספקים מאוד כואב להם אבל אף אחד לא ממש מתעניין בהם ונותן להם מספיק כלים". לדבריו, מתמקדת טיפלתי בחברות בעלות בין 20 ל-1,000 עובדים, אך יש לה גם לקוחות גדולים יותר, ביניהם חטיבה של אמזון בת 3,000 עובדים. כמו כן, בין לקוחותיה נמנים עסקים גדולים כטוויטר, איירבוס, GoPro ועוד.

חן עמית, מנכ"ל החברה, צילום: אוראל כהן חן עמית, מנכ"ל החברה | צילום: אוראל כהן חן עמית, מנכ"ל החברה, צילום: אוראל כהן

"תחום העסקים הבינוניים מורכב מעשרות רבות של פעולות חשבונאיות שאינן קשורות אחד לשני. העבודה עם ספקים היא הכי סבוכה בעולם הפיננסי ובכל חברה יש עשרות ואף יותר אנשים שעוסקים רק בזה", הסביר.  "פיתחנו מערכת רחבה שמנהלת את כל העבודה מול הספק, וחוסכת לעסקים 80% מכוח אדם הנדרש. חברות בגודל בינוני לא יתמכו בכל כך הרבה אמצעי תשלום, גמישיות של מטבע, לא יעשו מימון לספקים ועוד".

להערכת עמית, עד סוף 2020 תצמח החברה ל-400 עובדים, כשליש מהם בישראל והיתר בעמק הסיליקון, כשבארץ מתבצע הפיתוח וחלק מהתפעול, ויתר הפעילות בארה"ב. כדי לסייע בהאצת צמיחתה, מינתה טיפלתי את סם ברקת לתפקיד מנהל חטיבת המכירות. ברקת כיהן כסמנכ"ל בחברת BlackLine, ספקית מובילה של פתרונות לניהול כספים.

אורן זאב מסר: "הטיפול בחשבונות ובתשלומים בתחום הפיננסים כיום צורך משאבים רבים של זמן ושל כוח אדם. טיפלתי תמיד הקדימה את עקומת החדשנות בתחום ייעול התשלומים האלקטרוניים. כעת, גיוס ההון יאפשר לחברה לקדם את החזון שלה ולהנגיש את הפתרונות שהחברה מפתחת לאזורים נוספים ברחבי העולם".

אורן זאב, צילום: John Todd אורן זאב | צילום: John Todd אורן זאב, צילום: John Todd

דובי פרנסס מסר: "מאז שהובלנו את סבב הגיוס של טיפלתי לפני שלוש שנים, החברה צמחה יותר מפי ארבעה וכיום מגלגלת יותר משמונה מיליארד דולר בהעברות כספים בינלאומיות וצומחת בקצב של מעל 100% בשנה, תוך כדי שהיא שומרת על 99% מהלקוחות שלה. שוק העסקים הבינוניים הגלובלי מונה מעל 400,000 עסקים שלמרביתם עדיין לא הגיעה מהפכת האוטומציה של טיפלתי, ואנו כמעט ולא רואים תחרות לטיפלתי במרבית העסקאות. אני צופה לחברה עוד שנים רבות של צמיחה שנתית תלת ספרתית".

דיק קוסטולו הוסיף: "בטוויטר בחרנו בטיפלתי למלא תפקיד מרכזי שיסייע לנו להתפתח ולגדול. הפלטפורמה עזרה לנו לנהל תשלומים מול אלפי מו"לים ושותפים ברחבי העולם בקלות וביעילות. ההשקעה הנוכחית בחברה תאפשר להביא את אותם היתרונות שהיו בטוויטר לאלפי חברות הזקוקות לתמיכה כזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות