אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מצפים שדניאל בירנבאום יתפטר מדירקטוריון סידו" צילום: יריב כץ

"מצפים שדניאל בירנבאום יתפטר מדירקטוריון סידו"

כך אמרו הערב מקורבים לחברת טכנולוגיות הקנאביס בעקבות הפרסומים על החקירה המתנהלת נגד בירנבאום בחשדות לשימוש במידע פנים - סידו נסחרת ברשימה המשנית בניו יורק לפי שווי של 30 מיליון דולר; בעל מניות בחברה: "אפציר בו שיישאר"

24.09.2019, 19:47 | תומר גנון

חקירתו של מנכ"ל סודהסטרים לשעבר, דניאל בירנבאום, בחשד לשימוש במידע פנים מתחילה להכות גלים בשוק הון. מקורבים לחברת טכנולוגיית הקנאביס הישראלית סידו (Seedo) , שבה מכהן בירנבאום כדירקטור, אמרו הערב ל"כלכליסט" כי הם מצפים שהוא יתפטר מתפקידו. החברה צפויה לעדכן בהמשך הערב את משקיעה בדבר חקירתו של בירנבאום, ובכך שאין לה קשר לפעילותה.

קראו עוד בכלכליסט

סידו, המפתחת מערכת אוטומטית לגידול קנאביס, נסחרת ברשימה משנית (OTC) ‏בארה"ב לפי שווי של כ-30 מיליון דולר. בירנבאום השקיע עד היום בחברה בכ-350 אלף דולר, תוך התחייבות להשקיע 150 אלף דולר נוספים. הוא מחזיק 0.7% ממניותיה.

"אנחנו סמוכים ובטוחים כי בירנבאום יגיש בהקדם את התפטרותו מהבורד, ולא יעמיד את החברה בסיטואציה לא ראויה", אמרו הגורמים. "זאת במיוחד בהיותה של סידו חברת קנאביס אשר בעלי העניין בה מחוייבים, על פי החוק וכללי הרגולציה להיות נקיים מכל רבב, וללא עננה של חשדות פליליים מעל ראשם".

נציין כי סידו אינה חברת הקנאביס היחידה שבה השקיע בירנבאום. השקעותיו בתחום מוערכות עד היום בכ-7 מיליון שקלים, המורכבים מכ־2 מיליון שקל שהתחייב להשקיע בסידו ו־5 מיליון שקל בקנביט, תמרות 5% מהמניות. סכום ההשקעה בקנביט מתבסס על דיווח של החברה על כך שקבוצת המשקיעים בראשות ברק רוזן מעלה את השקעתה מ־27 מיליון שקל ל־32 מיליון שקל עם צירופו של בירנבאום אליה.

דניאל בירנבאום , צילום: עמית שעל דניאל בירנבאום | צילום: עמית שעל דניאל בירנבאום , צילום: עמית שעל

לא כולם, כך מסתבר, תומכים בדרישה לפטר את בירנבאום. לאחר הפרסום מסר בעל מניות בחברה כי: "אני רוצה את דניאל בירנבאום בחברה ואני אפציר בו שיישאר. חזקת החפות עומדת לכל אדם בוודאי לאדם עתיר זכויות כמו דניאל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות