אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: אדם נוימן פרש מתפקיד מנכ"ל WeWork, שני מנכ"לים יחליפו אותו צילום: רויטרס

רשמית: אדם נוימן פרש מתפקיד מנכ"ל WeWork, שני מנכ"לים יחליפו אותו

WeWork אישרה לפני זמן קצר כי נוימן יעזוב את תפקידו, ויכהן כיו"ר לא פעיל. החברה לא מבזבזת זמן וכבר מודיעה על מינויים של סמנכ"ל הכספים ארטי מינסון והמשנה ליו"ר סבסטיאן גנינגהאם למנכ"לים-משותפים. דיווח בארה"ב: בכירי We דנו בימים האחרונים בפיטורים של 5,000 עובדים ב-WeWork - שליש מעובדי החברה

24.09.2019, 21:39 | שירות כלכליסט

הלחצים עשו את שלהם. WeWork הודיעה לפני זמן קצר באופן רשמי כי אדם נוימן יפרוש מתפקידו כמנכ"ל - וימשיך לכהן כיו"ר לא פעיל.

במקביל מדווחת החברה כי שני בעלי תפקידים בכירים יחליפו את נוימן ויכהנו כמנכ"לים משותפים של WeWork - ארטי מינסון, מי ששימש כנשיא-משותף וכסמנכ"ל הכספים הראשי של החברה, וסבסטיאן גנינגהאם, לשעבר המשנה ליו"ר. על פי החברה, השינויים ייכנסו לתוקף באופן מיידי.

קראו עוד בכלכליסט

נוימן מסר בהודעה הרשמית לעיתונות שהוציאה WeWork: "אף שהעסק שלנו מעולם לא היה חזק יותר, בשבועות האחרונים תשומת הלב שהופנתה אלי הפכה להיות הסחת דעת משמעותית, והחלטתי שזה לטובת החברה לפרוש מתפקידי כמנכ"ל. תודה לקולגות שלי, לחברינו, לשותפי בעל הבית שלנו ולמשקיעים שלנו שהמשיכו להאמין בעסק נהדר זה".

המנכ"לים החדשים ארטי מינסון וסבסטיאן גאנינגהם ביקשו להודות לנוימן "על החזון והתשוקה שלו בבניית WeWork במהלך 9 השנים האחרונות. זה כבוד מדהים להוביל את WeWork ברגע חשוב זה בתולדות החברה. עסקי הליבה שלנו הם חזקים ואנו ננקוט בפעולות ברורות כדי לאזן בין הצמיחה הגבוהה, הרווחיות תוך הערכת התזמון האופטימלי להנפקה. אנו מחויבים להמשך ההצלחה של החברים, השותפים, העובדים ובעלי המניות".

דיווח: בכירי We דנו בפיטורי 5,000 עובדים

בתוך כך, לפיו דיווח של אתר The Information, בימים האחרונים דנו בכירים בחברת האם של WeWork יחד עם בנקאים בדרכים להפחתת הוצאות החברה - כולל פיטורים של עד 5,000 עובדים - שליש מכוח העבודה של WeWork.

רעיונות אחרים כוללים האטה של תוכניות ההתרחבות של החברה וסגירת עסקים בצד הקשור לחינוך או דיור, אמר אדם המקורב לחברה ובקיא בעניין.

המהלכים אמורים להחזיר את אמון המשקיעים במטרה להציל את ההנפקה של WeWork או לאפשר לחברה לגייס כספים באופן פרטי.

 

הפרישה מנעה עימות עם המשקיעים הגדולים

המשך כהונתו של נוימן כמנכ"ל עמד בימים האחרוחנים בסימן שאלה, לאחר שמהלך ההנפקה הראשונית נכשל והחברה נאלצה להודיע על דחייתה, בעיקר לנוכח הביקורת של המשקיעים על מבנה ההשקעה והכוח הכמעט מוחלט שהיא העניקה לנוימן.

אתמול דווח שנוימן פתח בשיחות עם חברי הדירקטוריון, בין היתר על אפשרות של פרישה מהתפקיד - אף שנאמר כי נכון לאתמול נוימן לא באמת הסכים לכך. אם אכן תתקבל הסכמה על פרישתו של נוימן מהתפקיד, הדבר ימנע עימות בין הנהלת החברה לבין כמה מבעלי המניות הגדולים – בהם סופטבנק ובנצ'מארק קפיטל – שדרשו להדיח את נוימן או לכל הפחות להגביל את סמכויותיו. 

בשבוע שעבר דחתה WeWork את ההנפקה הראשונית המתוכננת שלה לאחר תגובות צוננות מצד המשקיעים הפוטנציאליים, לא רק בגלל ההפסדים העצומים שהציגה אלא גם בגלל השליטה הכמעט מוחלטת שהעניקו תנאי ההנפקה לנוימן.

אדם נוימן אדם נוימן אדם נוימן

הביקורת והספקות שעלו בשבועות האחרונים חתכו את שווי החברה במהלך ההכנסות להנפקה מסכום שנראה דמיוני כיום, של מעל 60 מיליארד דולר, ל-10 מיליארד דולר בלבד. בסופו של דבר, לנוכח הדיווחים השליליים הרבים החליטה החברה ברגע האחרון לדחות את ההנפקה. השאלה שתישאר פתוחה בשלב זה - האם העברתו מהתפקיד של נוימן משמע ביטול מוחלט של ההנפקה או שזו בסופו של דבר תצא לפועל בכל מקרה?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות