אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין ממשיך לצמצם החזקה בשופרסל - דסק"ש תמכור מניות תמורת אג"ח צילום: אוראל כהן

אלשטיין ממשיך לצמצם החזקה בשופרסל - דסק"ש תמכור מניות תמורת אג"ח

בשלב זה עדיין לא הוחלט סופית על המכירה ועל היקפה; חברת האחזקות דסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין מכרה ב-2018 בשתי פעימות 23% מהון המניות של שופרסל - שהפכה בעקבות המכירות לחברה ללא גרעין שליטה - דסק"ש מחזיקה כיום ב-26% ממניות הרשת

25.09.2019, 09:53 | נורית קדוש

אדוארדו אלשטיין נערך להמשיך בצמצום אחזקותיו בשופרסל: דסק"ש דיווחה הבוקר (ד') למשקיעים כי היא "בוחנת" אפשרות למכירת מניות שופרסל, שבה היא מחזיקה נתח של 26.02%, למשקיעים מוסדיים, בדרך של מכרז - התמורה תשולם באג"ח של החברה. החברה מציינת כי בשלב זה אין ודאות ביחס לביצוע המכירה, או בעניין אופן תשלום התמורה לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

דסק"ש נשלטת על ידי דולפין נדרלנדס (82.31%), החברה הפרטית של אדוארדו אלשטיין (אלשטיין מחזיק באמצעות אירסה בנתח נוסף של 1.46% בדסק"ש).שופרסל בה היא מחזיקה 26%. המכירה, בהיקף שטרם נקבע, תהיה למשקיעים מסווגים, בדרך של הליך תחרותי, ובתמורה שתשולם באגרות חוב של דסק"ש.

בחודש יוני 2018 מכרה דסק"ש נתח של 16% במניות שופרסל תמורת 850 מיליון שקל, במהלך שהותיר אותה עם החזקה של 33.56% ממניות שופרסל - וכך הפכה הקמעונאית לחברה ללא גרעין שליטה. בנובמבר 2018 מכר מכר אלשטיין 7% נוספים, תמורת 410 מיליון שקל, וירד להחזקה של 26%.

לפני כחודש נחשף בכלכליסט שאלשטיין  פנה לבנק השקעות בינלאומי כדי לאתר רוכש לשליטה ברשת שופרסל.

את החציון הראשון סיימה שופרסל עם רווח נקי של 96 מיליון שקל בלבד לעומת 152 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד - ירידה חזקה של 37% בשורה התחתונה של הדוח.

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות