אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימון ביילס, מאחוריך: צפו ברובוט מתעמל-קרקע צילום: Boston Dynamics

סימון ביילס, מאחוריך: צפו ברובוט מתעמל-קרקע

הרובוט אטלס של חברת בוסטון דיינמיקס הצליח לבצע תרגילי התעמלות קרקע מדויקים בצורה מרשימה; הוא פותח כדמוי אדם, כדי שיוכל להשתלב בעתיד במשימות חילוץ במקרי אסון, וביישומים צבאיים

25.09.2019, 12:58 | שירות כלכליסט

בעוד פחות משנה נוכל לצפות כל הנראה בסימון בילס האמריקאית כובשת שוב את תחרויות התעמלות המכשירים והקרקע באולימפיאדה; בינתיים נוכל להסתפק בביצועים של הרובוט אטלס.

קראו עוד בכלכליסט

חברת בוסטון דינמיקס, שמפתחת אותו מזה שנים, פרסמה סרטון של 38 שניות שבו הוא מבצע תרגיל התעמלות מדויק ומרשים.

הרובוט המעוצב בצורת בן אדם שוקל קרוב ל-150 ק"ג; ואולם, ביצע בקלילות עמידת ידיים, גלגלון וקפיצת שפגט, שבני אנוש רבים היו כנראה שוברים עצם או מותחים גיד אם היו מנסים לבצע.

הרובוט אטלס בקפיצת שפגט מדויקת, צילום: Boston Dynamics הרובוט אטלס בקפיצת שפגט מדויקת | צילום: Boston Dynamics הרובוט אטלס בקפיצת שפגט מדויקת, צילום: Boston Dynamics

לפי הודעת החברה, הם פיתחו את התרגיל במהירות יחסית כששיעור ההצלחה בביצוע התרגיל עמד על 80%. "יצרנו את התרגילים באמצעות שימוש בטכניקות חדשות שמדגישות את תהליך הפיתוח. ראשית, אלגוריתם הפך תיאורים של כל תרגיל לתנועות דינמיות בנות ביצוע", כך לפי ההסבר שסיפקו לסרטון. "לאחר מכן אטלס ניטר את התנועות באמצעות חיישן שיודע לחזות את התנועות שמשלב בקלות בין תרגיל אחד לשני".

 , צילום: Boston Dynamics צילום: Boston Dynamics  , צילום: Boston Dynamics

אטלס מעורר השתאות וגם קצת חששות; מאז נחשף ב-2013. הוא התפתח במהירות, ומלבד יכולת הליכה הוא גם יודע לעמוד על רגל אחת, לרוץ, לעשות סלטה ואפילו לתפוס דברים זזים. בנוסף, נבחן במסלולי מכשולים בסביבות אותנטיות.

בוסטון דיינמיקס מפתחת אותו ליישומים כחילוץ במקרי אסון, ושימושים צבאיים שונים. לחברה רובוטים נוספים שמחקים תנועות ועיצובים טבעיים, כגון הרובוט הכלבי Spot.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות