אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסקת אש בחברות הסלולר: סוף למשבר בפלאפון, הוקפאו העיצומים בסלקום צילום: יאיר שגיא

הפסקת אש בחברות הסלולר: סוף למשבר בפלאפון, הוקפאו העיצומים בסלקום

לפי ההסתדרות, נרשמה פריצת דרך במו"מ בפלאפון והוכרזה הפסקת הצעדים הארגוניים בחברה; בסלקום ייכנסו הצדדים למו"מ אחרי החגים; בשתי החברות ישובו העובדים לעבודה סדירה

25.09.2019, 14:42 | אביאור אבו

ההסתדרות הודיעה היום (ד') כי נרשמה פריצת דרך במשא ומתן בחברת פלאפון וכי הצדדים הגיעו להבנות עקרוניות. בסלקום הוקפאו העיצומים והצדדים ייכנסו למשא ומתן אחרי החגים.

קראו עוד בכלכליסט

בישיבה שכינס יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, סביב המשבר הגיעו הצדדים להבנות עקרוניות ולמתווה שיהוו בסיס להסכם. לצד גיבוש מתווה מוסכם של פרישה והתייעלות, הוחלט לבטל את השימועים לכלל העובדים שזומנו להליך ערב החג, ולחזור מההחלטה על סגירת היחידה הארגונית שאליה הם משתייכים.

כמו כן, הוסכם על מסגרת להמשך המשא ומתן בין הצדדים עד לחתימת ההסכם. ההבנות כוללות, בין היתר, מנגנון ליישוב חילוקי דעות, תוך התחייבות הדדית של הצדדים להימנע מצעדים חד-צדדיים. לפיכך יופסקו הצעדים הארגוניים והעובדים ישובו לעבודה סדירה.

הפגנת עובדי סלקום בנתניה, צילום: אדם קפלן הפגנת עובדי סלקום בנתניה | צילום: אדם קפלן הפגנת עובדי סלקום בנתניה, צילום: אדם קפלן

הוועד מנהל מזה תקופה ארוכה מו"מ עם הנהלת החברה בנוגע לחידוש ההסכם הקיבוצי המסתיים בסוף השנה, כאשר ברקע מרחפת הסדרת הסינרגיה בין החברות הבנות בקבוצת בזק. לאחרונה נחתמו הסכמי סינרגיה עם ועדי העובדים של בזק בינלאומי ו-yes וכעת מתקיים מו"מ לגבי עובדי חברת פלאפון.

ביום חמישי פתח הוועד בשביתת אזהרה כללית בת יום אחד ובתחילת השבוע הפגינו העובדים מול בית המנכ"ל, רן גוראון. מוקדם יותר הבוקר הודיע הוועד כי הוא ממשיך בעיצומים ומשבש בין היתר את פעילות מוקדי השירות, על רקע דרישות ההנהלה לפטר כ-300 עובדים על-פני 3 שנים ולסגור יחידות בחברה. פלאפון, בה מועסקים כ-2,500 עובדים, נדרשת למהלך התייעלות וצמצומים נרחב לאור מצב שוק הסלולר הדועך.

בסלקום יחלו במו"מ אחרי החגים

בחברת סלקום החליטו הצדדים כי העיצומים יופסקו והמו"מ יתחדש לאחר החגים בנסיון למצוא פיתרונות מוסכמים. עובדי סלקום ישובו לעבודה סדירה באופן מיידי.

ביום שני השבוע נחשף בכלכליסט כי סלקום צפויה לפטר מאות עובדים במסגרת תוכנית התייעלות מקיפה, במהלך שצפוי לצאת לפועל מיד לאחר חגי תשרי. הליך הפיטורים צפוי להימשך כמה שבועות או חודשים ולהסתיים ב־2020. לפי התוכנית, הנהלת סלקום תפטר 500 600 עובדים - כ־20% ממצבת העובדים שלה, הכוללת כ־3,000 איש. מדובר ברעידת אדמה באחת מחברות הסלולר הגדולות בישראל. המהלך אמור לצמצם את ההוצאות השנתיות של החברה בכ־150 מיליון שקל.

עוד פורסם כי בניסיון לחזק את הונה העצמי, סלקום מתכוונת לצאת במהלך גיוס הון בהיקף של 400 500 מיליון שקל, ככל הנראה בהנפקת זכויות. הונה העצמי של סלקום עמד בסוף הרבעון השני של 2019 על 1.63 מיליארד שקל והיא נסחרת בשווי של 835 מיליון שקל, אחרי שאיבדה מתחילת השנה כ־67% משוויה.

בתגובה להודעתו של שטרן על הפיטורים הצפויים, עצרו אתמול כל עובדי סלקום את עבודתם, וההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברה. הבוקר כתב מנכ"ל החברה, ניר שטרן, מכתב לעובדיו, בו טען כי השבתת העבודה אתמול הייתה לא חוקית וכי הוא מבקש שיחזרו לשולחן המו"מ.

למרות זאת, השביתו היום עובדי החברה את הטיפול בתקלות רשת ואת המרכז הלוגיסטי שהשפיע על קבלה והוצאה של מכשירים לתיקון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות