אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק המט"ח: ירידה קלה בדולר - נסחר ב-3.50 שקלים צילום: שאטרסטוק

שוק המט"ח: ירידה קלה בדולר - נסחר ב-3.50 שקלים

היורו נחלש ב-0.2% ל-3.85 שקלים; לאחר המכה שהנחית בית המשפט העליון הבריטי על בוריס ג'ונסון – הפאונד נופל ב-0.8% ל-1.238 דולר

25.09.2019, 15:04 | מיקי גרינפלד

תנועות קלות נרשמות בשוק המט"ח היום: הדולר נחלש קלות, בשיעור של 0.1%, ונסחר ב-3.50 שקלים. היורו יורד ב-0.2% ל-3.85 שקלים.

בשווקים הבינ"ל, היורו נחלש ב-0.3% ונסחר ב-1.098 דולר; הפאונד נופל ב-0.8% ל-1.238 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

 

שטרות, צילום: שאטרסטוק שטרות | צילום: שאטרסטוק שטרות, צילום: שאטרסטוק

 

 

בשוק המקומי

שוק המט"ח מתקרב לתקופה המתעתעת של החגים, שבו יגיב השקל-דולר לאירועים בעולם לסירוגין, בין ימי חג לשבתות וחוזר חלילה. השבוע מתקיים מסחר כרגיל כמובן, אך השערים היציגים שייקבעו ביום שישי ילוו אותנו עד יום רביעי – בראשון אין מסחר בנוהל הקבוע, בשני ובשלישי לא יתקיים מסחר בשל ימי החג, כך שרק ביום רביעי יחזור המסחר לשעות הרגילות.

בנק ישראל יפרסם את החלטת הריבית שלו במהלך ימי החגים, ב-7 באוקטובר - ביום שני שלפני יום כיפור.

השווקים הבינ"ל

שני גורמי מפתח מניעים את שוק המט"ח העולמי, ועשויים לגרור תנועות חדות עוד יותר בימים שיבואו. בבריטניה, החלטת בית המשפט העליון שפסלה בנחרצות את השהיית פעילות הפרלמנט פגעה קשות במעמדו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון. ראש הממשלה דחה כמובן את הקריאות שנשמעו ביממה האחרונה להדחתו, אך אין ספק שהכאוס הפוליטי לא ממש תורם לביטחון של המשקיעים, בשעה ששעון הברקזיט ממשיך לתקתק.

בארה"ב – יו"ר הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים ננסי פלוסי הודיעה כי בכוונתה לפתוח רשמית בהליך הדחה נגד הנשיא המכהן דונלד טראמפ. גם אם יתקבל רוב בבית הנבחרים, בשלב המשפטי הבא שיתקיים בסנאט לא צפוי בשלב זה רוב של שני שליש, הנדרש להדחת הנשיא.

למרות הסיכוי הקלוש עד הלא קיים להדחתו של טראמפ, להחלטה של פלוסי אין רק משמעות סמלית – היא תגרור חקירת ההקלטות הרלוונטיות של הנשיא (שיחות עם מנהיג אוקראינה) ומן הסתם גם עדות של איש מודיעין בכיר, לפחות אחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות