אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"מ למיזוג בין אלטריה לפיליפ מוריס הסתיים ללא הצלחה צילום: בלומברג

המו"מ למיזוג בין אלטריה לפיליפ מוריס הסתיים ללא הצלחה

השיחות למיזוג שייצור ענקית טבק בשווי 210 מיליארד דולר הגיע לסיומו ללא תוצאות; החברות הודיעו שיתמקדו בהשקה משותפת של מכשיר האידוי iQOS - היחיד שקיבל את אישור ה-FDA

25.09.2019, 16:09 | שירות כלכליסט

שיחות המיזוג בין ענקיות הסיגריות פיליפ מוריס אינטרנשיונל (PMI) ואלטריה הסתיימו ללא תוצאות, כך הודיעה היום (ד') פיליפ מוריס. במקום זאת, החברות הודיעו כי יתמקדו בהשקה משותפת של מכשיר האידוי iQOS.

קראו עוד בכלכליסט

"לאחר דיונים רבים, החברות הסכימו להתמקד בהשקת iQOS בארה"ב, זאת כחלק מהאינטרס המשותף להשיג עתיד נטול עישון", מסר אנדרה קלנזופולוס, מנכ"ל פיליפ מוריס.

לפי החברות, מכשיר האידוי המדובר הוא היחיד שקיבל כבר אישור ממנהל התרופות והמזון הפדרלי (FDA) למכירה בארה"ב. בפיליפ מוריס מעריכים כי בסביבות 8 מיליון מעשנים בוגרים ברחבי העולם הפסיקו לעשן סיגריות רגילות ועברו למכשירי אידוי וסיגריות אלקטרוניות, שהם מוכרים ב-48 שווקים.

מניות שתי החברות זינקו לאחר ההודעה, כשמניית פיליפ מוריס מתחזקת ב-5.5% לפני פתיחת המסחר בניו יורק, שמעניקים לה שווי שוק של 111.3 מיליארד דולר, ומניית אלטריה עולה ב-1% לשווי שוק של 76.1 מיליארד דולר.

המגעים בין החברות החלו בחודש שעבר, זאת לאחר שהתפצלו ב-2008. אלטריה מתמקדת בעיקר במכירת סיגריות בארה"ב באמצעות מותג מרלבורו, ואילו פיליפ מוריס מתמקדת בשוק הבינלאומי. לו המיזוג היה יוצא לדרך הוא היה יוצר ענקית טבק בשווי 210 מיליארד דולר.

פיליפ מוריס סיימה את השנה הקודמת עם הכנסות של 79.8 מיליארד דולר. מכירותיה של אלטריה הסתכמו ב-25.3 מיליארד דולר בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות