אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל ביטוח תרכוש נתח מנמל התעופה גטוויק בבריטניה צילום: בלומברג

מגדל ביטוח תרכוש נתח מנמל התעופה גטוויק בבריטניה

החברה מצטרפת לקבוצת משקיעים כחלק מעסקת ענק בשווי של 6 מיליארד פאונד ותשקיע 75 מיליון פאונד; כלל ביטוח ופיננסים אף היא תרכוש נתח בסכום של 39.2 מיליון פאונד; גטוויק נחשב לנמל התעופה השני בגודלו בבריטניה והשמיני באירופה בכמות הנוסעים

25.09.2019, 17:35 | חזי שטרנליכט

חברת הביטוח מגדל תרכוש נתח מנמל התעופה גטוויק, הממוקם ליד לונדון. מגדל תשקיע 75 מיליון פאונד, כחלק מעסקת ענק של 6 מיליארד פאונד, שבו נרכש שדה התעופה. את העסקה מובילות קרן התשתיות GIP, לצד תאגיד VINCI הצרפתי וקרן הפנסיה מקליפורניה (CALPERS). גם כלל ביטוח ופיננסים מצטרפת לחגיגה ותרכוש נתח מנמל התעופה בהשקעה של 39.2 מיליון פאונד.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה רכשה VINCI, מפעילת שדות התעופה השנייה בגודלה בעולם, 50.1% מהשדה מידי קרן GIP לפי שווי של כ-6 מיליארד פאונד. מגדל מצטרפת לקבוצת משקיעים בראשות השותפים ב-GIP, קרן הפנסיה האמריקאית CALPERS ומוסדיים בינלאומיים אחרים שרכשו את יתרת האחזקות בשדה (49.9%).

גטוויק הוא אחד מששת נמלי התעופה הבינלאומיים סביב לונדון (חמשת האחרים הם: הית'רו, סטנסטד, לונדון סיטי, לוטון וסאות'אנד). הוא נחשב לנמל תעופה עם מודל עסקי מוצלח ויעילות תפעולית גבוהה. מחזור ההכנסות של גטוויק בשנת 2018 הסתכם ב-764 מיליון ליש"ט והוא רשם EBITDA של 411 מיליון ליש"ט. לגטוויק קצב גידול שנתי ממוצע בהכנסות של 11% ב-10 השנים האחרונות.

נמל התעופה גטוויק, צילום: בלומברג נמל התעופה גטוויק | צילום: בלומברג נמל התעופה גטוויק, צילום: בלומברג

גטוויק הינו השדה השני בגודלו בבריטניה והשמיני באירופה בכמות נוסעים. הוא ממוקם בדרום לונדון וממנו יוצאות טיסות לכ-228 יעדים ב-74 מדינות, והוא משרת כ-46 מיליון נוסעים בשנה עם נתח שוק של 26% מסך הטיסות ללונדון. לונדון עצמה נחשבת למרכז התעופה הגדול בעולם והיא העיר המבוקרת באירופה עם כ-171 מיליון נוסעים בשנה בשדות התעופה של העיר. מספר התיירים שמבקרים בעיר מדי שנה נאמד בכ-20 מיליון איש, והוא קרוב למחצית ממספר התיירים המבקרים מדי שנה בכל בריטניה.

מגדל הספיקה להשקיע 200 מיליון דולר בקרן התשתיות של GIP, אחת מקרנות התשתית הגדולות בעולם, עוד בטרם ההשקעה החדשה בגטוויק. במגדל מעריכים כי ההשקעה בנמל התעופה צפויה להניב תשואה יציבה וארוכת טווח של כ-10% לשנה, ממנה כ-6% תשואת דיבידנד שוטפת.

אסף גרמן, מנהל ההשקעות האלטרנטיביות של מגדל ציין כי "העסקה משקפת את האסטרטגיה של מגדל בתחום ההשקעות האלטרנטיביות במסגרתה אנו שואפים ליצר שיתופי פעולה משמעותיים עם גופי השקעה ומוסדיים מובילים בעולם לצד השקעה ישירה בנכסי תשתית מרכזיים, חיוניים ומניבים כגון GATWICK. המשאבים המשמעותיים שמגדל משקיעה בתחום מאפשרים לנו להגיע לעסקאות ייחודיות מסוג זה שמשפרות ומייצבות את התשואה בתיקים ומתאימות לתחום החיסכון ארוך הטווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות