אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף תמליל שיחת "אוקראינה גייט" של טראמפ צילום: רויטרס

נחשף תמליל שיחת "אוקראינה גייט" של טראמפ

הממשל האמריקני פרסם את תמליל השיחה בין טראמפ לנשיא אוקראינה, בפרשה שמסבכת אותו בהליך הדחה: "תעשו לנו טובה. ביידן משוויץ שהוא מנע העמדה של בנו לדין, תוכלו לבדוק את זה? זה יהיה נהדר"

25.09.2019, 17:48 | ynet
הממשל האמריקני פרסם אחר הצהריים (יום ד') את תמליל השיחה בין דונלד טראמפ לנשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי, שהובילה לפתיחת הליך הדחה נגד נשיא ארה"ב בבית הנבחרים. בשיחה מבקש טראמפ מזלנסקי לחקור אם ג'ו ביידן, סגן הנשיא לשעבר והמועמד המוביל בפריימירז הדמוקרטים, פעל לסגור חקירה בעניין חברת גז אוקראינית שבה עבד בנו.

 

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה אמר טראמפ שארה"ב הייתה "טובה מאוד" לאוקראינה, ואז אמר: "הייתי רוצה שתעשו לנו טובה בגלל שהמדינה שלנו עברה הרבה, ואוקראינה יודעת הרבה על כך". 

טראמפ, צילום: רויטרס טראמפ | צילום: רויטרס טראמפ, צילום: רויטרס

 

"יש הרבה דיבורים סביב הבן של ביידן, שביידן מנע את העמדתו לדין. הרבה אנשים רוצים לדעת על זה, אז מה שתוכל לעשות עם התובע הכללי יהיה נהדר", אמר טראמפ בשיחה, לפי תקציר שפרסם משרד המשפטים. "ביידן מסתובב ומשוויץ שהוא מנע את העמדתו לדין, אז אם תוכל לבדוק את זה... לי זה נשמע נורא". בימים האחרונים פורסם בתקשורת האמריקנית שטראמפ הנחה את ראש הסגל שלו להקפיא את הסיוע הצבאי לאוקראינה לפני השיחה, לכאורה כדי להפעיל לחץ על זלנסקי. בתמליל השיחה אין הוכחה לכך.

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, צילום: איי פי נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי | צילום: איי פי נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, צילום: איי פי

תמליל השיחה מתפרסם אחרי דרישה של המפלגה הדמוקרטית. ההיענות של הממשל לבקשה עשויה להיות איתות ראשון מצדו לנכונות לשתף פעולה ולשכך מעט את הביקורת על הנשיא. החלטת הדמוקרטים לפתוח בהליך הדחה בבית הנבחרים, נזכיר, באה בעקבות התלונה הסודית שהגיש גורם בקהילת המודיעין נגד הנשיא - תלונה שהובילה לפרשה שכבר מכונה "אוקראינה-גייט".

לפי אותו גורם טראמפ לחץ על נשיא אוקראינה לחקור את האנטר ביידן, שהיה חבר הנהלה בחברת הגז האוקראינית "בוריסמה". באותה שיחה, כך סיפר הגורם המודיעיני, טראמפ נתן הבטחה כלשהי בתמורה לפתיחת חקירה. הוא גם ביקש לכאורה מזלנסקי לחקור טענות לא מוכחות שג'ו ביידן, כשהיה הסגן של הנשיא ברק אובמה, איים להפסיק את הסיוע האמריקני לאוקראינה – אם זו לא תפטר את התובע הכללי שחקר טענות לשחיתות בחברת הגז שבה עבד בנו האנטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות