אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: בואינג הגיעה להסדר ראשון בפרשת ההתרסקות באינדונזיה צילום: Boeing

דיווח: בואינג הגיעה להסדר ראשון בפרשת ההתרסקות באינדונזיה

משפחות הנספים יקבלו לפחות 1.2 מיליון דולר כל אחת – והסכום עשוי להגיע לעד 3 מיליון דולר כך על פי רויטרס; ההסדר נקבע ב-11 1מתוך 55 תביעות הנוגעות להתרסקות באינדונזיה – עדיין ממתינות בנוסף 100 תביעות הנוגעות להתרסקות המטוס האתיופי

25.09.2019, 21:46 | שירות כלכליסט

בואינג הגיעה להסדר ראשון בתביעה הקשורה להתרסקות המטוס מדגם 737 מקס באינדונזיה. כך מדווחים ברויטרס. ההתרסקות שאירעה מיד לאחר המראתו של המטוס, ב-29 באוקטובר 2018, הובילה למותם של כל 189 הנוסעים ואנשי הצוות.

לפי מקורות שונים המעורבים בפרשה, בהם עורכי דין של משפחות הנספים בהתרסקות, במסגרת הסדר הפשרה שהושג ב-11 תביעות שונות נקבע שכל משפחות ההרוגים בהתרסקות יקבלו לפחות 1.2 מיליון דולר כל אחת.

בואינג 737, צילום: איי אף פי בואינג 737 | צילום: איי אף פי בואינג 737, צילום: איי אף פי

לסכום שנקבע לא התקבל אישור רשמי ודובר בואינג סירב להגיב בעניין. לפי תנאי הפשרה, לא אמור לצאת מידע רשמי על הסכום שנקבע כפיצוי והוא יישאר חסוי.

בפועל כל משפחה תקבל פיצוי בגובה שונה, בהתאם לגילו של הקורבן, המצב המשפחתי שלו, האזרחות שלו ותוחלת החיים הצפויה במדינתו. כך למשל, לפי המקורות, הפיצוי למשפחות של הרוגים נשואים עם שלושה ילדים עשוי לעמוד בטווח של בין 2 ל-3 מיליון דולר.

מול בואינג הוגשו 55 תביעות בארה"ב בעקבות ההתרסקות של מטוס Lion Air באינדונזיה. בסבירות גבוהה, הסכום שנקבע בהסדר הנוכחי יקבע את נקודת הפתיחה לדיונים בין הצדדים בתביעות האחרות על הסדר פשרה אפשרי בפרשה.

מול בואינג עדיין עומדות 100 תביעות נוספות הקשורות להתרסקות של מטוס Ethiopian Airlines ב-10 במרץ, שבה נהרגו 157 איש. עורכי הדין המייצגים את משפחות הנספים בתאונה זו טוענים בין היתר שכאן ההתרשלות הפושעת של בואינג היתה גדולה עוד יותר, שכן היא לא עצרה את הטיסות של דגם 737-8 מקס למרות ההתרסקות הקודמת של המטוס האינדונזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות