אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זרוע התשלומים של עליבאבא קיבלה אור ירוק להנפקה צילום: AFP

זרוע התשלומים של עליבאבא קיבלה אור ירוק להנפקה

אישור הרגולטור הסיני לשינוי מבנה האחזקות באנט פייננשל, חברת הפינטק הפרטית הגדולה בעולם, סולל את הדרך להפיכתה לציבורית. התפצלה מעליפיי שהוקמה ב־2004

25.09.2019, 21:45 | שירות כלכליסט

הרגולטור בסין נתן אור ירוק לשינוי מבנה האחזקות בזרוע התשלומים של עליבאבא, אנט פייננשל, מה שסולל את הדרך להנפקת חברת התשלומים הסינית ששווייה מוערך ב־150 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

האישור הסופי הגיע שבועות ספורים לאחר פרישת מייסד עליבאבא, ג'ק מא, מתפקידו כיו"ר החברה. על כך דיווח ה"פייננשל טיימס".

עליבאבא הציעה לבצע את השינוי המבני, שבמסגרתו היא תמיר את זכויותיה על 37.5% מהרווח לפני מס של אנט פייננשל בנתח של 33% מזרוע התשלומים, עוד בפברואר 2018. זאת על מנת לגייס כספים באמצעות ההנפקה. אלא שהממשל גרר רגליים ואנליסטים העריכו כי בייג'ינג תהתה האם חברות הטכנולוגיה המובילות בסין צברו יותר מדי כוח והשפעה.

אף שתוכניות ההנפקה נמצאות בצנרת זה זמן רב, אנליסטים מעריכים כי הנפקת אנט לא תתרחש לפני סוף השנה. "עבור חברה בגודל של אנט, הליך ההנפקה הראשונית לציבור הוא דבר שייקח די הרבה זמן", אמר דיוויד דאי, אנליסט בתחום האינטרנט בחברת הייעוץ ברנשטיין.

חגיגות ה-20 של עליבאבא, החודש, צילום: AFP חגיגות ה-20 של עליבאבא, החודש | צילום: AFP חגיגות ה-20 של עליבאבא, החודש, צילום: AFP

אנט פייננשל היא חברת הפינטק הפרטית הגדולה בעולם לפי שווי. היא התפצלה מעליפיי, מערכת התשלומים שהוקמה על ידי עליבאבא ב־2004. אנט מחזיקה בקרן הכספית הגדולה בעולם, Yu'e Bao ובמערכת דירוג האשראי ססמי קרדיט.

על פי הדו"ח השנתי האחרון של עליבאבא, אנט רשמה רווחים לפני מס בגובה 200 מיליון דולר. זאת, אף שבחלק מהרבעונים התוצאות היו שליליות.

אריק ג'ינג, יו"ר ומנכ"ל אנט, אמר שלשום כי עליפיי ושותפותיה בפעילות התשלומים הדיגיטליים מספקות שירות ל־1.2 מיליארד משתמשים בעולם, זינוק של 20% לעומת דצמבר 2018. מתוכם, 300 מיליון משתמשים נמצאים מחוץ לסין.

מאז תחילת השנה זינקה מניית ענקית המסחר המקוון עליבאבא ביותר מ־25%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות