אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספנסר מפסיקה את גיוס האג"ח בתל אביב - "מצאנו אלטרנטיבת מימון טובה יותר" צילום: שאטרסטוק

ספנסר מפסיקה את גיוס האג"ח בתל אביב - "מצאנו אלטרנטיבת מימון טובה יותר"

גיוב החוב המתוכנן בבורסה שלא צלח אמור היה לכלול סדרת אג"ח חדשה בהיקף של עד 240 מיליון שקל; לספנסר 3 סדרות אג"ח סחיר בבורסה בת"א

26.09.2019, 10:20 | חזי שטרנליכט

גל גיוסי האג"ח בחודש האחרון לא הצליח עבור כל החברות. גיוס אג"ח של חברת הנדל"ן האמריקנית ספנסר אקוויטי גרופ כשל והחברה הודיעה כי היא נסוגה מכוונתה להשלימו. מדובר היה בגיוס סדרת אג"ח חדשה (ד') בהיקף של עד 240 מיליון שקל, שלפי ההערכות בשוק זכה לביקושים נמוכים - התוצאה עשויה להעיב על חזרתן של חברות נדל"ן אמריקניות נוספות לגייס חוב בתל אביב.

בספנסר פרסמו הודעה יזומה אמש לפיה החברה טוענת כי מצאה "אלטרנטיבות טובות יותר למימון הנכס". התוכנית שלה היתה לגייס סדרה חדשה שמגובה במשכנתא ראשונה על נכס בשם The North Flats. לפי החברה משום שמצאה חלופות מימון טובות יותר החליטה שלא להשלים את ההנפקה.

ספנסר קיבלה מחברת הדירוג מעלות אשרור לדירוג שלה ברמת A, החברה פעילה בתחום הדיור להשכרה, בסבסוד המדינה, בניו יורק. מודל שמכונה HUD. במעלות ציינו כי בשנים האחרונות תיק הנכסים של ספנסר הציג ביצועים תפעוליים יציבים ושיעורי תפוסה גבוהים ונתנו לחברה תחזית יציבה. לספנסר ישנן 3 סדרות אג"ח שנסחרות בתל אביב. השלישית שבהן (ג') נסחרת בתשואה של 4.2% ובמח"מ של 4.55 שנים. הסכום של אותה סדרה נאמד ב-420 מיליון שקל.

במקביל לגיוס של ספנסר מנסות עוד שתי חברות אמריקאיות חדשות לגייס חוב ומניות, האחת - הרץ גרופ ריאלטי (מניות) והשנייה ורסה למונט (אג"ח). בנוסף להן חברת האשראי אמ.ג'י.ג'י נמצאת גם היא ברוד-שואו וכך גם חברת לייטסטון, שתיהן במטרה לגייס סדרות אג"ח.

הבורסה בת"א , צילום: בלומברג הבורסה בת"א | צילום: בלומברג הבורסה בת"א , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות