אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שולם לפידות מסיים את תפקידו כדירקטור בשופרסל צילום: עמית שעל

שולם לפידות מסיים את תפקידו כדירקטור בשופרסל

עזב שלושה חודשים לאחר שהתפטר מתפקידו כמנכ"ל איי.די.בי פיתוח ומנכ"ל דיסקונט השקעות; הבוקר נחשף בכלכליסט כי הנסיון של דיסקונט השקעות למכור מניות שופרסל בתמורה לאגרות חוב של דיסקונט השקעות, לא צלח

26.09.2019, 13:10 | נורית קדוש

שלושה חודשים לאחר שהתפטר מתפקידו כמנכ"ל איי.די.בי פיתוח ומנכ"ל דיסקונט השקעות, חדל היום (ה') שולם לפידות לכהן כדירקטור בשופרסל. לפידות (39) מונה לתפקיד בתחילת 2016 והחליף את חיים גבריאלי.

קראו עוד בכלכליסט

לפידות עלה עם משפחתו מארגנטינה, כדי לכהן בתפקיד, והיה איש אמונו של אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי די בי. בחודש יוני 2018 מכרה דיסקונט השקעות נתח של 16% במניות שופרסל תמורת 850 מיליון שקל, במהלך שהותיר אותה עם החזקה של 33.56% ממניות שופרסל - וכך הפכה הקמעונאית לחברה ללא גרעין שליטה.

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

בנובמבר 2018 מכר אלשטיין 7% נוספים, תמורת 410 מיליון שקל, וירד להחזקה של 26%. לפני כחודש נחשף בכלכליסט שאלשטיין פנה לבנק השקעות בינלאומי כדי לאתר רוכש לשליטה ברשת שופרסל.

הבוקר נחשף בכלכליסט כי הנסיון של דיסקונט השקעות למכור מניות שופרסל בתמורה לאגרות חוב של דיסקונט השקעות, לא צלח. גופים שונים, קופות גמל וקרנות הזרימו ביקושים של 350 מיליון שקל, אבל במחירים נמוכים בהרבה מהציפיות של דיסקונט השקעות, והוחלט לסגור את המכרז בלי עיסקאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות