אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמישה כלים שיעזרו לכם לזהות את המשבר הבא צילום: שאטרסטוק

מנועי הכסף

חמישה כלים שיעזרו לכם לזהות את המשבר הבא

ספיישל ראש השנה של פודקאסט מנועי הכסף - אין לנו באמת מושג איך יראה המשבר הבא אבל כך אולי נוכל לזהות שהוא מגיע. פרק 75

26.09.2019, 15:03 | שי סלינס

כל הסימנים מראים כי אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת לכלכלה העולמית והמקומית. אמנם, השווקים הפיננסים יציבים, אין בעיות נזילות חריגות, הבנקים המרכזיים שומרים בצורה סבירה על היציבות הכלכלית והפוליטיקאים? הם משתדלים לא להפריע יותר מדי. עם זאת, לא ניתן להתעלם מהמאבקים הדרמטיים בין מעצמות בעולם. מאבקים שנמצאים על סף רתיחה אשר עלולה להצית משברים כלכליים.

ממלחמת הסחר בין סין לארה"ב, דרך המתיחות של כולם בערך מול איראן, הברקזיט ועד לטלטלה הפוליטית בישראל. אירועים אשר ללא ספק יכולים לערער יציבות השווקים בעולם, בארץ וכל זאת - כמעט ללא התראה מוקדמת.

שנה טובה, עם או בלי משבר, צילום: שאטרסטוק שנה טובה, עם או בלי משבר | צילום: שאטרסטוק שנה טובה, עם או בלי משבר, צילום: שאטרסטוק

בפרק ה-75 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם אורי גרינפלד הכלכלן הראשי של פסגות עצרנו לרגע ולכבוד השנה החדשה והחלטנו לנסות לספק כלים יעילים להתמודדות עם הסכנות הצפויות. בחרנו חמישה אירועים מהותיים שקורים עכשיו בעולם ובארץ וחיברנו לכל אירוע כלי שיעזור לזהות האם השוק הספיציפי הזה ימשיך לשמור על יציבות או יתפרץ ויגרום לתגובת שרשרת מסוכנת.

חמישה כלים שיעזרו לכם לזהות את המשבר הבא
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןחמישה כלים שיעזרו לכם לזהות את המשבר הבא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לפי התיאוריה המפורטת שלכם מהתוכניות הקודמות אנו צפ
למשבר כלכלי בסוף 19 או במהלך 20 . הסברתם באריכות את מחירי האגחים קצרי הטווח מול ארוכי הטווח כך שלא נותר אלא לחכות לקטסטרופה . מה יקרה אם תטעו ? תתנצלו ? תודו שהתחזיות שלכם נכונות סטטיסטית כמו של השימפנזה הממוצעת ושאין לכם בעצם מושג כי בואו נודה על האמת יש סיבה שכלכלה שייכת לתחום מדעי החברה ?
מייקל  |  28.09.19
לכל התגובות