אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטה המלווה בתיקי נתניהו מונתה למשנה לפרקליט המדינה צילום: עמית שעל

הפרקליטה המלווה בתיקי נתניהו מונתה למשנה לפרקליט המדינה

עו"ד ליאת בן ארי מונתה לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. מוקדם יותר דווח כי ממלאת מקום מנכ"ל משרד המשפטים, סיגל יעקבי, ביקשה לבטל את המכרז שבו השתתפה בן ארי

26.09.2019, 15:26 | טובה צימוקי
הפרקליטה המלווה בתיקי נתניהו, עו"ד ליאת בן ארי, מונתה בצהריים (ה') למשנה לפרקליט המדינה. מוקדם יותר דווח כי ממלאת מקום מנכ"ל משרד המשפטים, סיגל יעקבי, ביקשה לבטל את המכרז שבו השתתפה בן ארי.

קראו עוד בכלכליסט

עריכת המכרז לתפקיד עוכבה במשך כחודשיים על ידי נציבות שירות המדינה. הסיבה הרשמית של העיכוב נבעה מהטענה שמדובר במכרז היוצא לדרך ערב פרישתו של פרקליט המדינה שי ניצן ואי רצון לכפות על מחליפו משנה חדש.

עוד נטען כי המכרז "תפור" לבן ארי ואין בו בחירה אמיתית. אולם הרמיזה הביקורתית העיקרית נובעת מהעובדה שבן ארי היא הפרקליטה המלווה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו וצפויה אולי להיות התובעת במידה ויוחלט על הגשת כתבי אישום בתיקים.

ליאת בן ארי , צילום: עמית שעל ליאת בן ארי | צילום: עמית שעל ליאת בן ארי , צילום: עמית שעל

בן ארי אמורה לפרוש מתפקידה כפרקליטת מיסוי לכלכלה במאי הקרוב. מכיוון שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן מעריכים אותה מאד, הם תומכים במינויה כמשנה לפרקליט המדינה.

גורמים בצמרת המשפטית מעריכים שאם תכונן ממשלת אחדות ולא יהיה וטו של ראש הממשלה נתניהו, בן ארי עשויה להתמודד גם על תפקיד פרקליטת המדינה.

יו"ר ארגון הפרקליטים, אורית קורין, בירכה על סיום ההליך המכרזי: "אנו שמחים שבסופו של דבר, על אף הקשיים והדחיות במשך יותר משנה וחצי, המשרה תאוייש. ארגון הפרקליטים ימשיך לוודא שהתהליכים יתנהלו על פי הנהלים גם בעתיד, ויילחם בכל ניסיון לא ענייני לעכב הליכי מינויים של פרקליטים בכל הדרגים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
משילות
לחוקק "חוק המשילות" אשר יבטא כי המושל העליון או מי מתחתיו אשר יהנה מפעולה מניפולטיבית ונעשתה על ידי החוליה האחרונה או לפניה בשרשרת השילטון, יועמד לדין. סיגל יעקובי מונתה ב11 ספטמבר שנה זו כלומר לפני 15 יום, במקום אתי פלמור אשר הודחה על ידי שר המשפטים אמיר אוחנה בטענה של סביבת עבודה נוחה לו מטעמי משילות כמו כן היא קרובת משפחתו, ב-5 ביוני 2019 מינה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את אוחנה לשר המשפטים בממשלת המעבר, לאחר פיטורי איילת שקד. מעבר לכך לאמיר אוחנה יש בן זוג, ולסיגל יעקובי יש בת זוג, זה בהגדרת קרובי משפחה.
בן הימין  |  27.09.19
9.
שחיתתות.
עוד שלוחה של הדיפ סטייט.נהפכנו עבדים של גוף חיצוני שמנהל את חיינו.הקרן החדשה לישראל.הרדיפה אחרי נתניהו מיכוערת ושורפת את ישראל.הנחשית שמונתה חייבת לבלום את השאפתנות שלה להכניס את ביבי לכלא שלאביושר.האקטיביזים השיפוטי פשט את הרגל.הרעיון היה נכון.הביצוע כושל.אם לא תרבן את עצמה העם יעשה בה שפטים.
דנדי  |  26.09.19
לכל התגובות