אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד מיזוג קנאביס נופל: היי פארמה מוותרת על המיזוג לאופקטרא נדל"ן

עוד מיזוג קנאביס נופל: היי פארמה מוותרת על המיזוג לאופקטרא נדל"ן

הצדדים הגיעו להסכמה לפיה ימשיכו לקדם את ההשקעה של החברה הציבורית בחברת הקנאביס, אך לא ימשיכו למיזוג. שמוליק לוי, מנכ"ל אופקטרא: "נפעל לאיתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות בתחומים חדשים, בעלי קצב צמיחה ופוטנציאל משמעותי"

27.09.2019, 10:13 | צלי גרינברג

חברת אופקטרא נדל"ן, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 37.8 מיליון שקל, דיווחה אתמול (ה') בלילה, כי הגיעה להסכמות עם חברת הקנאביס הרפואי היי פארמה שלא להמשיך במיזוג ביניהן. החברה מדווחת עוד כי תמשיך בהסכם ההשקעה במסגרתו העבירה לחברת הקנאביס 7.25 מיליון שקל ותהפוך לבעלת מניות בה, בהנחה והעסקה תאושר על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות).

קראו עוד בכלכליסט

גורמים המקורבים לחברה מספרים, כי היעדר הייצוא מחד וחוסר היכולת לגייס כיום כספים בענף מאידך, גרמו לחברות לסגת, לעת זו, מהמיזוג.

שמוליק לוי, מנכ"ל אופקטרא, מסר לכלכליסט, כי "ההחלטה ההדדית להתקדם כרגע בהסכם ההשקעה ולא בהסכם המיזוג הגיעה לאחר שזיהינו צורך להשקיע בתחומים נוספים לצד ההשקעה שכבר נעשתה בקנאביס הרפואי. היי פארמה מנוהלת על ידי צוות הנהלה מנוסה שיהפוך אותה לחברה גדולה, ואנו נהיה בה בעלי מניות משמעותיים. אופקטרא תישאר עצמאית ותפעל לאיתור הזדמנויות השקעה אטרקטיביות בתחומים חדשים, בעלי קצב צמיחה ופוטנציאל משמעותי".

איתי הכט, מנכ"ל היי פארמה איתי הכט, מנכ"ל היי פארמה איתי הכט, מנכ"ל היי פארמה

זוהי עסקת המיזוג השלישית בתחום הקנאביס שנופלת לאחרונה, לאחר שעסקת המיזוג בין תמדא לבין חברת הקנאביס RCK נכשלה באוגוסט האחרון לאחר שהחברה לא הצליחה לגייס 20 מיליון שקל, שנדרשו לתמדא לטובת יציאה מרשימת השימור ולמיזוג עם RCK.

כשבוע וחצי לפניה, נכשל גם המיזוג בין חברת וויטסמוק הציבורית לבין חברת הקנאביס הרפואי הוותיקה בטר, לאחר שהראשונה לא הצליחה להעמיד הון עצמי בגובה 12 מיליון דולר כתנאי למיזוג. דני נווה, יו"ר בטר לשעבר, ופנחס צרויה, המנכ"ל לשעבר, פרשו מהחברה לאחר שלא הצליחו להעביר תוכנית חלופית למיזוג בין החברות.

סימן שאלה עדיין מרחף מעל המיזוג בין חברת הקנאביס הרפואי אילן ביו עם חברת פי אל טי הציבורית, כאשר אלעד מגל, המנכ"ל של אילן ביו, התפטר מתפקידו באוגוסט האחרון לאחר שלא קיבל שכר במשך יותר משלושה חודשים.

המיזוג שכן צלח, על אף שנמשך מזה כשמונה חודשים, הוא זה של חברת הקנאביס פנאקסיה ישראל, שהתמזגה אתמול אל החברה הציבורית הרודיום, לאחר שהבטיחה גיוס של 15 מיליון שקל לטובת יציאת החברה מרשימת השימור לטובת מסחר ברשימה הראשית בבורסה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות