אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ראש השנה: מחיר הבנזין יעלה ב-11 אגורות לליטר צילום: עמית שעל

אחרי ראש השנה: מחיר הבנזין יעלה ב-11 אגורות לליטר

לפי הודעת משרד האנרגיה, בחצות שבין שלישי לרביעי יעלה מחירו של ליטר בנזין אוקטן 95 ל-6.18 שקלים, במקום 6.07 שקלים כיום. המחיר באילת יעמוד על 5.28 שקלים - עלייה של 9 אגורות. ההתייקרות מיוחסת לעלייה החדה במחיר הנפט

27.09.2019, 11:12 | ליאור גוטמן

מחיר הבנזין יעלה בתחילת אוקטובר ב-11 אגורות לליטר, כך שליטר בנזין אוקטן 95, שירות עצמי יתקבע בחצות הלילה שבין שלישי לרביעי ל-6.18 שקל לליטר, זאת במקום 6.07 שקל לליטר כיום. כך על פי הודעת מינהל הדלק שבמשרד האנרגיה.

קראו עוד בכלכליסט

תוספת בעד שירות על ידי עובדי תחנות הדלק יהיה 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.28 שקל לליטר, עליה של 9 אג' מחודש קודם. תוספת בעד שירות מלא באילת תעמוד על 18 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.

העלייה במחיר הדלק מוסברת בעיקר לזינוק במחיר חבית הנפט, ובשיעוד של כ-6.2%. באמצע החודש עוד נרשמו תחזיות ראשוניות שהעלייה במחיר הבנזין תהיה גבוהה יותר, אולם בימים האחרונים נרשמה ירידה הן במחיר חבית הנפט והן בשער הדולר, מה שמיתן במעט את ההתייקרות. כך או כך, 65% ממחיר הליטר מיוחסים למסים ישירים ועקיפים שמוטלים על ציבור בעלי המכוניות.

תדלוק, צילום: חיים צח תדלוק | צילום: חיים צח תדלוק, צילום: חיים צח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות