אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל החקירה: גוגל תפתח מרכז ענן חדש בפולין צילום: בלומברג

בצל החקירה: גוגל תפתח מרכז ענן חדש בפולין

החברה שנמצאת בימים אלה תחת חקירת הגבלים עסקיים באיחוד האירופי, מפעילה 20 מרכזי ענן בעולם, שמאפשרים לעסקים וצרכנים לאגור ולגשת למידע, אפליקציות ותוכנות ברחבי האינטרנט

27.09.2019, 14:49 | שירות כלכליסט

גוגל הודיעה היום (ו') שתפתח מרכז ענן חדש בפולין, מימוש נוסף של שאיפותיה להרחיב את תשתית הענן שלה ברחבי אירופה.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון שנתן ל-CNBC, אמר מנכ"ל גוגל קלאוד תומס קוריאן שאירופה היא "במוקד" עבור החברה. "אנחנו למעשה צומחים הרבה יותר מהר במונחי אנשים, לקוחות, והכנסה כאן, לעומת כל חלק אחר של העולם," כך קוריאן. גוגל קלאוד מפעילה כיום 20 אזורי ענן בעולם, כולל שישה באירופה. החברה אמרה היום שמרכזה החדש בוורשה יעזור ללקוחות במרכז ומזרח אירופה להנות משירותי הענן.

אזורי ענן כוללים תשתית כגון מרכזי מידע. מיחשוב ענן שמאפשר לעסקים וצרכנים לאגור ולגשת למידע, אפליקציות ותוכנות ברחבי האינטרנט, במקום שאלה יימצאו על שרת או דיסק קשיח. בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל גוגל סונדר פיצ'אי שהחברה תשקיע 3.3 מיליארד דולר בהרחבת מרכזי המידע שלה ביבשת האירופית במשך השנתיים הבאות.

מטה גוגל בקליפורניה, צילום: youtube מטה גוגל בקליפורניה | צילום: youtube מטה גוגל בקליפורניה, צילום: youtube

קוריאן, שנכנס לתפקיד ראש מחלקת שירותי הענן של גוגל בשנה שעברה, אמר ל-CNBC שהחברה "מאוד-מאוד בטוחה" בצמיחה שלה ברחבי אירופה. הוא הצביע על "ביקוש הצרכנים העצום" לשירותי ענן במגזרים כמו מגזר הבנקאות, והוסיף שבנקים מרכזיים באירופה רואים את הענן כ"גורם מאפשר ולא כמקור לסיכון"."אנשים פה באירופה באמת מתחילים לאמץ את הענן. בנקודה מסוימת הייתה רתיעה מכך, אבל כיום הם מבינים את הערך שהענן יודע לתת".

גוגל נמצאת בימים אלה תחת חקירת הגבלים עסקיים באיחוד האירופי, בנושא אתרי חיפוש עבודה, שאותה מובילה מרגרטה וסטאגר - נציבת התחרותיות הקשוחה שכבר הטילה על החברה קנסות עתק. מדובר במודעות דרושים שהחברה מציגה ומקדמת, לכאורה על פני אתרי דרושים אירופיים.

לאחרונה הודיעה גוגל שתרחיב השקעות בתחום החדשנות באיחוד בכלל ובפינלנד בפרט - יתכן שבמטרה לצבור נקודות אצל הנשיאה אנטי רינה; זאת, משום שפינלנד צפויה לקבל השנה את מושב נשיאות האיחוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות