אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע הקשה של הביטקוין: ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז יוני צילום: Dan Kitwood

השבוע הקשה של הביטקוין: ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז יוני

המטבע איבד יותר מ-20% בשבוע האחרון לרמה של 7,577 דולר; האנליסטים מתקשים לספק הסבר מניח את הדעת לירידות, ולפי אחת התיאוריות הן נובעות מהשקה פושרת של חוזים עתידיים על המטבע בבורסת ניו יורק

28.09.2019, 08:41 | שירות כלכליסט

המטבע הדיגיטלי המרכזי צנח בשבעת הימים האחרונים ביותר מ-20%, ונפל אתמול (ו') לשפל של 7,757 דולר – רמתו הנמוכה ביותר מאז יוני.

קראו עוד בכלכליסט

המטבע אמנם הצליח לשמור על יציבות יחסית מאז אוגוסט, ועד השבוע האחרון נסחר באזור 10,000 דולר. הירידה החדה מתחת לרף של 8,000 דולר החלה כבר ביום שני, והמשיכה לאורך כל השבוע. גם שאר המטבעות הווירטואלים, ביניהם את'ר ו-XRP רשמו ירידות של 24% ו-19%, בהתאמה.

 , צילום: MasterTux/Pixabay צילום: MasterTux/Pixabay  , צילום: MasterTux/Pixabay

עם זאת, האנליסטים לא ידעו לציין מהן הסיבות המדויקות שהובילו לירידות. לפי אחת התיאוריות, ההשקה הפושרת של חוזים עתידיים חדשים של הביטקוין גרמו למגמה. ביום ראשון, בורסת אינטרקונטיננטל (Intercontinental Exchange), החברה האם של בורסת ניו יורק, השיקה חוזים עתידיים למטבע הדיגיטלי בפלטפורמה בשם Bakkt, זאת בניסיון להגיע למשקיעים שעד כה חששו מהמסחר במטבע. אולם הביקוש לפלטפורמה היה מאכזב, והדבר גרם למכירת ביטקוין על ידי המשקיעים.

ג'ף דורמן מחברת ארקה המנהלת נכסים דיגיטליים, טוען כי ההסברים לירידות לא מסתדרים הפעם. לדבריו, "המשך הירידות מבוסס כנראה על בלבול, שכן השוק מנסה לחזור לאיזון על אף שלא הקונים ולא המוכרים מבינים איך הגענו לפה מלכתחילה".

על אף הירידות בשבוע האחרון, הביטקוין התחזק מאז תחילת השנה, בין השאר הודות להודעתה בקיץ של פייסבוק כי בכוונתה להשיק מטבע וירטואלי משל עצמה - הליברה. ובכל זאת, הביטקוין עוד רחוק מלהיסחר ברמות השיא של קרוב ל-20 אלף דולר שנרשמו בדצמבר 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות