אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת הענק בסכנה? נציבות הסחר האמריקאית מבקשת מידע נוסף על מכירת אלרגן לאבווי צילום: איי פי

עסקת הענק בסכנה? נציבות הסחר האמריקאית מבקשת מידע נוסף על מכירת אלרגן לאבווי

ביוני האחרון הודיעה אבווי האמריקאית על רכישת אלרגן האירית תמורת 63 מיליארד דולר. כעת מנהלת נציבות הסחר הפדראלית בדיקה בעניין המיזוג שאמור ליצור את חברת התרופות הרביעית בגודלה בתקופה שבה התייקרות התרופות בארה"ב הפכה לסוגייה פוליטית רגישה

28.09.2019, 21:12 | שירות כלכליסט

האם המיזוג הענק בין אלרגן האירית ואבווי האמריקאית, שאמור ליצור את חברת התרופות הרביעית בגודלה בעולם, בסכנה? סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי נציבות הסחר הפדראלית האמריקאית החלה לבדוק את העסקה וביקשה משתי החברות מידע נוסף על המיזוג.

קראו עוד בכלכליסט

חרף הבדיקה, מנסות שתי החברות לשדר אווירה של עסקה כרגיל ואמרו כי הן עדיין מצפות שהעסקה תיסגר בתחילת השנה הבאה: "נשתף פעולה עם הרגולטור בנושא ההגבלים העסקיים", מסרו שתי החברות לרויטרס.

מטה אלרגן, צילום: בלומברג מטה אלרגן | צילום: בלומברג מטה אלרגן, צילום: בלומברג

שתי החברות הודיעו על העסקה המתוכננת ביוני האחרון. רכישת אלרגן אמורה להתבצע לפי שווי של 188.2 דולר למניית החברה - פרמיה של 45% על מחיר המניה. רובה הגדול של העסקה אמור להתבצע במזומן, וחלק קטן במניות אבווי.

רכישת אלרגן שבסיסה בדבלין אמורה מבחינת אבווי להוביל לשיפור עמדות רציני בשוק הבוטוקס והתכשירים האסתטיים, ששוויו יותר מ-8 מיליארד דולר. צירוף אלרגן יעביר לידיה של אבווי גם כמה נוסחאות לטיפולי עיניים פופולריים (בעודה מתכוננת לפגיעה הצפויה לה לאחר תפוגת הפטנט על התרופה המצליחה של החברה לדלקות מפרקים ומחלות קשורות Humira). 

המיזוג בין השתיים ייקח את אבווי גם למחוזות חדשים של טיפולי יישור קמטים, הארכת ריסים, והסרת סנטר כפולה. אלרגן רושמת הכנסות שנתיות של 16 מיליארד דולר, סכום שיהיה עבור אבווי מקור מזומנים נוסף באמצעותו תוכל לגבש דור מוצרים חדש.

ביצוע הבדיקה, שנעשית על ידי נציבות הסחר האמריקאית, באה בעקבות בקשה שהגישו אליה מספר איגודים הדורשים לחסום את הרכישה. בפנייתן טענו הקבוצות כי העסקה תיצור את חברת התרופות הרביעית בגודלה בתקופה שבה עליית מחירי התרופות הפכה לנושא פוליטי לוהט בארה"ב.

אבווי מסרה לרויטרס כי "בקשת המידע השנייה של נציבות הסחר היתה צפויה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות