אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלחץ המוסדיים: נטו דוחה את אסיפת בעלי המניות צילום: נועם מושקוביץ'

בלחץ המוסדיים: נטו דוחה את אסיפת בעלי המניות

האסיפה זומנה במטרה לאשר הסכם ניהול חדש עם נטו אחזקות, שבתפקיד היו"ר שלה משמש דודי עזרא - שהחליף בתחילת יולי את בנו, עדי עזרא, שהתפטר

29.09.2019, 11:53 | נורית קדוש

המוסדיים מאלצים את נטו אחזקות ונטו מלינדה לדחות את אסיפת בעלי המניות שזומנה לפני חודש לשבוע הבא - לאחרי חג סוכות. זאת בהמשך לדיון עם גופים המייעצים למוסדיים.

קראו עוד בכלכליסט

האסיפה זומנה בין היתר בעקבות התפטרותו של עדי עזרא, בעלי השליטה בנאמנות מתפקידו כיו"ר דירקטוריון החברה. בעקבות ההתפטרות ביקשה נטו מלינדה לאשר הסכם ניהול חדש עם נטו אחזקות שבראשה עומד כיו"ר אביו דודי עזרא, תוך הפחתת התמורה ב-15%.

במסגרת בהסכם הניהול הקיים מאז 2017, נקבעה תמורה חודשית קבועה של 265 אלף שקל, צמודה לעליה במדד המחירים לצרכן - נכון להיום עומדת התמורה החודשית על 268 אלף שקל. נראה כי למרות הפחתת התמורה, יש לגופים המייעצים למוסדיים השגות על תגמול דודי עזרא כיו"ר הדירקטוריון במקום בנו.

דודי עזרא, צילום: נועם מושקוביץ דודי עזרא | צילום: נועם מושקוביץ' דודי עזרא, צילום: נועם מושקוביץ

זאת ועוד, מאז זימון האסיפה, מכרה נטו אחזקות כ-20% ממניות נטו מלינדה בשווי של 213 מיליון שקל. בעקבות המהלך, ירדו אחזקותיה של נטו אחזקות ל-57.9% מנטו מלינדה לעומת 79.45% לפני העסקה. כשבוע לאחר מכן, מכרה משפחת עזרא 230 אלף מניות המהוות 6.22% מהון המניות של החברה בתמורה ל-75.7 מיליון שקל ואחזקותיה בחברה ירדו ל-46.6%.

מהלכי המכירה בוצעו על רקע הקושי של משפחת עזרא, שהעמידה לפני כשנה את החברה למכירה, למצוא קונה לאחזקותיה.

את המחצית הראשונה של 2019 חתמה נטו אחזקות עם עלייה של 7.9% במכירות שהסתכמו ב-1.3 מיליון שקל ועלייה של 22% ברווח הנקי ל-61 מיליון שקל. במקביל לדוחות חילקה החברה דיבידנד בגובה 130 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות