אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב מאיימת? סין: "נפתח את השווקים הפיננסיים עוד יותר" צילום: בלומברג

ארה"ב מאיימת? סין: "נפתח את השווקים הפיננסיים עוד יותר"

לפי דיווחים שונים, ארה"ב שוקלת למחוק חברות סיניות מהמסחר המקומי ולהטיל הגבלות נוספות, אך הסינים אומרים כי דווקא ינקטו בצעדים נוספים לקדם פתיחות פיננסית ולעודד גורמים זרים להשקיע בשוק המקומי

29.09.2019, 17:46 | שירות כלכליסט

ארה"ב שוקלת, לפי דיווחים שונים, למחוק חברות סיניות מבורסות במדינה כחלק ממלחמת הסחר, אך סין מגיבה היום (א') בהצהרה חיובית: הכלכלה השנייה בעולם מעוניינת דווקא לפתוח את השווקים הפיננסיים שלה ולעודד השקעות זרות.

קראו עוד בכלכליסט

"ננקוט בצעדים נוספים לקדם פתיחות פיננסית דו-צדדית ואיכותית, לעודד מוסדות פיננסיים זרים וקרנות להשקיע בשוק המקומי ולהגביר את התחרותיות והדינמיות בו", כך לפי סיכום של פגישת הוועדה ליציבות ולפיתוח פיננסי בסין. 

בורסת שנזן, צילום: בלומברג בורסת שנזן | צילום: בלומברג בורסת שנזן, צילום: בלומברג

ארה"ב וסין עומדות לפתוח בסיבוב רם דרג נוסף בסוגיות המסחר, וזאת בתום החג הלאומי החל בסין בראשית אוקטובר. מהלך אמריקאי של מחיקת החברות מהמסחר בבורסות וול סטריט עשוי להגביר את הלחץ סביב הסכסוך, כשכבר עתה המכסים ההדדיים שהטילו שתי המדינות זו על זו גובים מחיר כבד. לפי דיווח של בלומברג משלשום, המהלך כולל גם הגבלת גישה סינית לקרנות פנסיה אמריקאיות. עם זאת, משרד האוצר האמריקאי הבהיר עם זאת היום כי לפי שעה המהלך אינו נשקל. 

ליאו קון, הכלכלן הראשי של חברת China Citic Bank International, אמר לסוכנות הידיעות בלומברג כי "מאמצי סין ליישם רפורמות ופתיחות יואטו בטווח הקרוב אך לעולם לא ייעצרו. סין תחפש הזדמנויות בשווקים של אירופה, דרום מזרח אסיה והמדינות על ציר 'החגורה והדרך' וזאת במקום ארה"ב".

במסחר שייפתח מחר בבורסות סין, המשקיעים יאלצו לשקול איך לתמחר את הסיכון ממהלך אמריקאי אפשרי, שלפי סיטיגרופ הוא בבחינת האיום הקיצוני ביותר נגד סין במסגרת מלחמת הסחר עד כה.

סין מנסה להגביר את פתיחותם של השווקים הפיננסיים בשנתיים האחרונות, והיא מבטיחה להסיר הגבלות מבעלויות זרות על חברות מקומיות וזאת עד סוף שנת 2020. לאחרונה אף התאפשר רישום חופשי של קרנות זרות לפני רכישת מניות ואג"ח מקומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות