אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין הכפילה את מספר אנשי הביטחון בהונג קונג: "המפגינים השוו את המשטר הסיני לנאצי" צילום: רויטרס

סין הכפילה את מספר אנשי הביטחון בהונג קונג: "המפגינים השוו את המשטר הסיני לנאצי"

אתמול מילאו עשרות אלפי מפגינים את הרחובות בהונג קונג כחלק מ"צעדה אנטי טוטליטרית גלובלית" - רגע לפני חגיגות ה-70 למפלגה הקומוניסטית בסין. המשטרה פיזרה את המצעד, והיום דווח כי הכפילה את מספר אנשי כוחות הביטחון במקום

30.09.2019, 14:40 | שירות כלכליסט

סין הכפילה את מספר אנשי כוחות הביטחון היבשתיים שלה בהונג קונג בעקבות ההפגנות המתמשכות נגד חוק ההסגרה בעיר. כך מסרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" אנליסטים ביטחוניים וגורמים זרים. על פי הדיווח, עם תגבור הכוחות, צמח מספרם המוערך של אנשי הצבא הסיני בהונג קונג מ-3,000 עד 5,000 חיילים ל-10,000 עד 12,000, מה שעשוי להעיד על היערכות אפשרית להתערבות של בייג'ינג במשבר.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

אתמול מילאו עשרות אלפי מפגינים את רחובות הונג קונג, והביאו לקרבות העזים ביותר זה שבועות בינם לבין כוחות המשטרה, רגע לפני ציון 70 שנה לכינון המפלגה הקומוניסטית הסינית שאמור להתרחש מחר. המפגינים תכננו לצעוד למטה הממשלה במרכז העיר תחת הכותרת של "צעדה אנטי-טוטליטרית גלובלית". המשטרה פיזרה את המצעד בשעה 16:00 שעון מקומי, כשעה לאחר שהיא יצאה לדרכה, מה שגרם למפגינים לפתוח בקרבות רחוב במספר מחוזות של העיר, על רקע ענני גז מדמיע וצרורות של כדורי גומי. המשטרה ביצעה מעצרים.

המפגינים הניפו דגלים של מדינות ומוסדות שונים, כולל דגל ארה"ב והאו"ם, על מנת לפנות לקהילה הבין לאומית בבקשה לעמוד לצד התנועה האנטי-ממשלתית. צעדות נוספות תוכננו והתרחשו בעשרות ערים נוספות בעולם כביטוי לסולידריות עם המפגינים בהונג קונג.

זהו השבוע ה-17 ברציפות של הפגנות בהונג קונג, שהוצתו ע"י הצעת חוק ההסגרה שהיה מאפשר העברת חשודים במעשים פליליים למשפט בסין. למרות שמושלת העיר הודיעה שתבטל את החוק מוקדם יותר החודש, תנועת המחאה המתרחבת חשפה את עומק הפחד משלטונה המתהדק של סין על העיר.

היקף והתמשכות המחאה והאלימות הקשה שהיא מעוררת עקב החיכוך בין המפגינים למשטרה מאיימים להעכיר את האווירה בחגיגות ה-70 למפלגה הסינית. תנועת המחאה היא האתגר הבולט ביותר עמו נאלץ להתמודד נשיא סין שי ג'ינפינג מאז עלה לשלטון ב-2012.

אתמול היה אחד הימים האלימים ביותר מתחילת המחאה. הצועדים הפנו את זעמם לבנקים סינים בעיר, ניפצו חלונות, ריססו סיסמאות והדביקו כרזות על חזית בנק התקשורת הסיני שמשוות בין המשטר הסיני לזה הנאצי. הם גם זרקו אבנים ובקבוקי תבערה לכיוון מטה הממשלה, שרפו את הכניסה לתחנת מטרו והציתו קרוב לעשר שריפות גדולות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות