אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריו טינטו ביטלה את תוכניות המכירה של חטיבה עפרת הברזל הקנדית צילום: בלומברג

ריו טינטו ביטלה את תוכניות המכירה של חטיבה עפרת הברזל הקנדית

חברת הכרייה מנסה כבר שש שנים למצוא רוכש לאחזקה של 59% מהחטיבה, שבשנה שעברה הניבה לה רווח של 166 מיליון דולר

30.09.2019, 18:40 | שירות כלכליסט

חברת הכרייה ריו טינטו ביטלה תכניות למכירה או הנפקה של חטיבת עפרת הברזל הקנדית שלה, זאת לאחר ניסיון של שנה למכור או לפצל את העסק, כך מדווחת סוכנות בלומברג בהתבסס על אנשים המעורים בנושא.

ריו טינטו מנסה למצוא רוכש לאחזקה של 59% ב-Iron Ore Co. of Canada לסירוגין כבר מאז 2013, אך לא הצליחה להסכים על מחיר עם הרוכשים הפוטנציאלים, זאת בעוד מחירי הברזל חוו תנודות רבות.

קראו עוד בכלכליסט

בשנים האחרונות חברות כרייה בינלאומיות, ביניהן ריו טינטו מכרו או פיצלו נכסים במטרה להפחית חובות ולהגדיל את ההחזר לבעלי המניות. מחירי עפרת הברזל השנה זינקו למחיר הגבוה ביותר שלהן בתחילת 2014 על רקע החשש למחסור, אך מאז ירדו וצפויים להמשיך לרדת גם השנה.

מנכ"ל ריו טינטו ז מנכ"ל ריו טינטו ז'אן סבסטיאן ז'אק | צילום: רויטרס מנכ"ל ריו טינטו ז

בכירים בריו טינטו, שבאוסטרליה מנהלת את אחד ממכרות עפרת הברזל הגדולים בעולם, ציינו בעבר כי הם לא לחוצים למכור את החטיבה הקנדית. "אני רוצה לנקות את הפורטפוליו במהירות האפשרית, אך בו זמנית לא נמכור במחירי רצפה", אמר מנכ"ל החברה ז'אן-סבסטיאן ז'אק ב-2017 בנוגע לאסטרטגיה שלו למכור את הנכסים.

החטיבה הקנדית היא מיזם משותף בין ריו טינטו, מיצובישי שמחזיקה ב-26% ו- Labrador Iron Ore Royalty Income Corp שמחזיקה ב-15% הנותרים. בשנה שעברה הפעילות הניבה לריו טינטו רווח של 166 מיליון דולר, ירידה מ-235 מיליון דולר שנה קודם לכן. עם זאת, הפעילות שלה הופסקה בשנה שעברה למשך חודשיים בשל מו"מ עם העובדים.

לפני כחודשיים פורסם כי החברה סוגרת את מכרה היהלומים הגדול בעולם - מכרה ארגייל שפועל מאז 1983 במערב אוסטרליה. המכרה, כך דווח, מיצה את יכולת ההפקה של אבנים בעלות ערך לאחר שהפיק 90% מהיהלומים הוורודים בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות