אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ"ל התפעול של קרדיט סוויס התפטר לאחר שנמצא אחראי למעקב לא חוקי בחברה צילום: בלומברג

סמנכ"ל התפעול של קרדיט סוויס התפטר לאחר שנמצא אחראי למעקב לא חוקי בחברה

פייר-אוליביה בואה התפטר מתפקידו בעקבות ממצאי חקירה פנימית שהזמין הבנק השוויצרי שהעלתה שהוא הזמין מעקב אחרי בכיר אחר. החקירה לא מצאה ראיה שהמנכ"ל אישר את החקירה

01.10.2019, 11:30 | שירות כלכליסט

בנק קרדיט סוויס זיכה היום (ג') בחקירה פנימית שערך את המנכ"ל טידג'יאן תיאם ממעקב לא חוקי אחר מנהל ההון לשעבר של הבנק, איקבל חאן, בחקירה שעלתה עד כה במשרתו של יד ימינו לשעבר של תיאם. סמנכ"ל התפעול של הבנק, פייר-

אוליבייה בואה, התפטר מתפקידו לאחר שהחקירה שנוהלה על ידי משרד עורכי הדין הומבורגר מצאה שהוא שהזמין את המעקב על חאן על דעת עצמו, לאחר שהאחרון עזב במפתיע את הבנק ביולי והצטרף לשורות יריבו UBS.

קראו עוד בכלכליסט

"חבר המנהלים רואה במעקב אחר איקבל חאן דבר שגוי ולא פרופורציונלי, שהביא לנזק תדמיתי חמור לבנק", כך מסר הבנק השני בגודלו בשווייץ בהצהרה שפרסם. "החקירה של הומבורגר לא מצאה כל ראיה לכך שהמנכ"ל אישר את המעקב של איקבל חאן או שהיה מודע לו לפני ה-18 בספטמבר 2019, אז הופסק המעקב", דברי הבנק.

מנכ"ל הבנק טידג מנכ"ל הבנק טידג'אן תיאם | צילום: איי אף פי מנכ"ל הבנק טידג

שני בעלי מניות מרכזיים של הבנק אמרו שהם רוצים בהישארותו של טידג'יאן - אדריכל ההמרצה של הבנק שארכה שלוש שנים מאז הצטרפותו ב-2015 - אלא אם יימצא שהוא עבר על החוק.

הבנק פתח בחקירה כדי להבין את הנסיבות שהובילו לעימות שהתרחש בציריך ב-17 בספטמבר בין חאן ובלשים פרטיים שקרדיט סוויס שכר כדי לעקוב אחריו. "החקירה של הומבורגר והמעקב אחר איקבל חאן לא הראו שהוא ניסה להעביר אליו עובדים או לקוחות בניגוד להתחייבותו החוזית", דברי הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות