אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: בזכות TikTok - בייטדאנס הפכה לרווחית כבר השנה צילום: שאטרסטוק

דיווח: בזכות TikTok - בייטדאנס הפכה לרווחית כבר השנה

לפי רויטרס, חברת הסטארט-אפ הסינית שמחזיקה בבעלותה את אפליקציית שיתוף הווידאו הכניסה כ-8 מיליארד דולר בחצי הראשון של השנה

01.10.2019, 14:41 | רפאל קאהאן

חברת הסטארט-אפ הסינית ByteDance שמחזיקה בבעלותה את אפליקציית שיתוף הווידאו החברתית TikTok הפכה לרווחית לאחר שהצליחה לייצר הכנסות בהיקף של בין 7 ל-8.4 מיליארד דולר בחצי הראשון של השנה. על פי דיווח של סוכנות רויטרס, החברה עדיין דיווחה על הפסדים בשנה שעברה ולא היתה צפויה להיכנס לרווחיות כל כך מוקדם.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מקורות רויטרס, בייטדאנס העלתה את תחזית הצמיחה שלה ל-16.5 מיליארד דולר בהכנסות עבור 2019. זו עמדה עד כה על כ-14 מיליארד דולר.

ההישג של בייטדאנס מרשים הרבה יותר מהתחשב בכך שהרווח הנוכחי מכפיל את היקפי ההכנסות שלה משנה שעברה. על פי נתונים שפורסמו בעבר באתר The Information, הכנסותיה של החברה ב-2018 כולה הסתכמו בכ-7.2 מיליארד דולר.

TikTok, צילום: איי אף פי TikTok | צילום: איי אף פי TikTok, צילום: איי אף פי

בייטדאנס נוסדה לפני כ-7 שנים והערכת שווייה היתה כ-78 מיליארד דולר בשנה שעברה. היא גם הבעלים של אפליקציית חדשות, ושל גרסה מקומית נפרדת של טיקטוק. בחודש שעבר היא השיקה מנוע חיפוש שיתחרה בביידו ורכשה אתר דמוי ויקיפדיה בסינית. האפליקציות ושירותיה המקוונים מייצרים לה רייטינג ממוצע של כ-1.5 מיליארד משתמשים בחודש וכ-700 מיליון משתמשים יומיים.

החברה מתכננת להרחיב את הפעילות שלה מחוץ לסין. כבר כיום TikTok מהווה הצלחה גדולה בקרב צעירים ברחבי העולם. גם בישראל יש לאפליקציה פופולריות רבה בקרב בני נוער וצעירים. עם זאת רוב הכנסותיה עדיין מגיעות משירותיה בסין - שם היא נאלצת להילחם בביידו, טנסנט ודומותיהן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות