אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת המין והמינויים: השעייתה של השופטת אתי כרייף תוארך בחודש וחצי

פרשת המין והמינויים: השעייתה של השופטת אתי כרייף תוארך בחודש וחצי

בהנהלת בתי המשפט מחכים להכרעת הפרקליטות האם לזמן את כרייף לשימוע לפני הגשת כתב אישום, בטרם יוחלט האם לפתוח בהליך הדחה. על פי החשד, יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, פעל למנות את כרייף לתפקיד שופטת שלום מחוז מרכז, במקביל למערכת יחסים אינטימית בין השניים

02.10.2019, 10:08 | תומר גנון

השעייתה של השופטת אתי כרייף, שהמשטרה ממליצה להעמידה לדין על ביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט, תוארך בחודש וחצי. כך סיכמה נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, עם השופטת כרייף שעומדת במרכזה פרשת המין והמינויים. בהנהלת בתי המשפט מחכים להכרעת הפרקליטות האם לזמן את כרייף לשימוע לפני הגשת כתב אישום, בטרם יוחלט האם לפתוח בהליך הדחה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד בפרשה יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, פעל למנות את כרייף לתפקיד שופטת שלום מחוז מרכז, במקביל למערכת יחסים אינטימית בין השניים. מערכת היחסים לא נחשפה בפני נציגי הוועדה למינוי שופטים. המשטרה המליצה במקביל להעמיד לדין את נוה על ביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים.

השופטת אתי כרייף השופטת אתי כרייף השופטת אתי כרייף

על פי הודעת המשטרה, בסיומה של החקירה נמצאה "תשתית ראייתית לכאורה לכך שעו"ד נוה פעל והפעיל אחרים במסגרת תפקידו ומעמדו כיו"ר הלשכה, במסגרות ובהזדמנויות שונות ובצמתי החלטה קריטיים, בעניינה של המועמדת לשיפוט כתוארה אז, עו"ד אסתי כרייף, על מנת לקדם את מועמדותה לשיפוט - מהלך שצלח בסופו של יום עם מינויה כאמור - וכל זאת במקביל למערכת יחסים שניהל עמה, לבקשתה של עו"ד כרייף ובזיקה הדוקה למערכת יחסים זו".

בנוסף לכך במסגרת ניהול החקירה נתגלתה לדברי המשטרה "תשתית ראייתית נגד השופטת כרייף גם לביצוע עבירות שעניינן שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה, וזאת בעיצומה של החקירה המתנהלת בעניינה".

עם פרוץ החקירה, בחודש ינואר, יצאה כרייף לחופשה. מאז היא לא שבה לעבודתה ובינתיים סוכם עם סנגורה, עו"ד אופיר סטרשנוב, שהיא תושעה עד אשר תסיים החקירה והפרקליטות תכריע לגבי הגשת כתב אישום. עם הודעה על סיום חקירת הפרשה על ידי המשטרה לפני כשבועיים, נמסר מהנהלת בתי המשפט כי כרייף נמצאת בהשעיה עד היום. כאמור, בהסכמתה הוארכה ההשעיה עד ה-17.10.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
לא הבנתי
הרשם לא טרח לבדוק את התביעה לרישום בטאבו אבל השופט לא התייחס להתרשלות זו אבל הקונה היה אמור לעשות בדיקה כזו? דווקא הקונה הוא שהתרשל? איפה ההגיון? והאשה, זו שזייפה מסמך ופעלה במרמה לא מחויבת להחזיר את הכספים שקבלה? ושכר הטרחה של העו"ד(350,000) לא גבוה בצורה חשודה?
.  |  06.10.19
29.
אם אמת, הרי שזה הפגם הזערורי ביותר במערכת
מערכת המשפט הישראלית המושחתת בעולם. מערכת נפוטיסטית עם אפס ביקורת חיצונית. גדולי המשפטנים בארץ ובעולם מכנים את ראשייה, שודדים, חונטה וכדומה. מערכת בתי המשפט למשפחה, פועלת על בסיס גזעני, מגדרי. מאות אבות נדחקים כל שנה ליטול חייהם ואינספור ילדים חווים גירושין טראומטיים בשל האפלייה. אם הגברת התקדמה דרך המיטה או לא, חסר משמעות במערכת שפגם יסודי בקיומה המושחת
ירון מידן, עו"ד  |  05.10.19
לכל התגובות