אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג מוכרת נכס בקליפורניה תמורת 61 מיליון דולר

ביג מוכרת נכס בקליפורניה תמורת 61 מיליון דולר

הרוכשת היא חברה בת של קרן הנדל"ן בלאקסטון; שווי הנכס בספרי ביג עומד על 60 מיליון דולר; מנכ"ל ביג חי גאליס: "המכירה לפי שווי בספרים בארה"ב היא חיזוק לכך שאנו עושים עבודה טובה בשוק האמריקאי"

02.10.2019, 11:14 | אורי גלאור

חברת הנדל"ן המניב ביגמעדכנת כי החברה הבת בארה"ב מוכרת מרכז מסחרי פתוח בקליפורניה (Town Center East) תמורת 61 מיליון דולר. הרוכשת היא חברה בת של קרן הנדל"ן הבינלאומית Blackstone.

המכירה נעשתה במסגרת אסטרטגיית מיקוד הפורטפוליו בארה"ב. ביג רכשה את המרכז בשני שלבים (בשנת 2010 ו-2014) בעלות כוללת של 37 מיליון דולר, כך שהמכירה מגלמת רווח של 65% על עלות הרכישה. יחד עם זאת, שווי הנכס בספרים עומד על כ-60 מיליון דולר כך שביג לא תרשום רווח הון על העסקה.

 

 

מנכ"ל BIG חי גאליס מנכ"ל BIG חי גאליס מנכ"ל BIG חי גאליס

 

 

לחברה הבת המוכרת עומדת הלוואה על המרכז שנמכר, בסכום של 15.9 מיליון דולר, בריבית קבועה של כ- 5.54%, כך שהיא צפויה לרשום תזרים נטו ממכירת המרכז של כ- 44.1 מיליון דולר (לא כולל עלויות עסקה נלוות).

חברת ביג נשלטת על ידי יהודה ורוני נפתלי (החזקות של 38% ו-20.1% בהתאמה). במחצית הראשונה של השנה צמח ה-NOI של ביג ב-4.1% ל-306.7 מיליון שקל. ה-FFO הריאלי עלה בחציון ב-7.7% ל-178.7 מיליון שקל (בנטרול השפעת אפי נכסים צמח ה-FFO הריאלי במחצית ב-4.2%). NOI מנכסים זהים עלה ב-3.5% בששת החודשים הראשונים של 2019, והסתכם ב-164.4 מיליון שקל.

חי גאליס, מנכ"ל ביג אמר על העסקה בשיחה עם כלכליסט: "הנכס שנמכר פחות תאם את האסטרטגיה שלנו של החזקה לטווח ארוך בהיבט של נכסים שנותנים חווית קניה ובילוי או נכסים שמהווים עוגן משמעותי של שירות. כאן היה את הום דיפו כשוכר בודד, הייתה לנו הזדמנות לעסקה במחיר טוב וראוי. לשווי בספרים של הנכסים שלנו בארה"ב יש קשר מובהק לשווי הנכסים האמיתי בשוק, בישראל זה לא המצב כי בשוק הישראלי אין כ"כ עסקאות ופעם בכמה שנים יש עסקה גדולה שמבהירה לשוק ולשמאים שיש עיוות במחירים".

"להערכתי השוק הישראלי מתמחר בחסר את השווי של הנכסים שלנו בארה"ב, בשל החשש של המשקיעים מהשוק האמריקאי. לאחר שמכרנו בשנה שעברה שני נכסים לפי השווי בספרים, אז הטענה הייתה שאלה נכסים קטנים שלא מעידים על הפורטפוליו. אני חושב שמכירה של נכס של 60 מיליון דולר לפי השווי בספרים, בעיני זה עוד חיזוק לעובדה שאנחנו עושים עבודה טובה ומתמודדים טוב עם השוק האמריקאי".

עוד ציין גאליס כי "פורטפוליו הנכסים שלנו בארה"ב שומר לאורך זמן על רמות תפוסה גבוהות של מעל ל- 92%. אנו פועלים באינטנסיביות אף להגדיל את שיעורי התפוסה ומשוכנעים שנעמוד ביעדי התחזית שפרסמנו בתחילת השנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות