אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבית האחרון שתיכנן האדריכל פרנק לויד רייט מוצע למכירה צילום: Heritage Auctions

הבית האחרון שתיכנן האדריכל פרנק לויד רייט מוצע למכירה

רייט, מחלוצי המודרניזם באדריכלות, תיכנן בין היתר את מוזיאון הגוגנהיים בניו יורק; הבית שבפיניקס אריזונה מוצע למכירה לסירוגין מ-2016 ב-3.25 מיליון דולר; מה הוא כולל?

05.10.2019, 23:10 | שירות כלכליסט

הבית האחרון שתוכנן על ידי האדריכל הנודע פרנק לויד רייט, יעמוד למכירה פומבית בעוד שבועיים.  

קראו עוד בכלכליסט

הבית, השוכן בפיניקס, אריזונה, נקרא בית נורמן לייקס (Norman Lykes) על שם האדם עבורו תוכנן והוא מוצע למכירה לסירוגין מאז 2016, כשבשנה שעברה ביקשו עבורו 3.25 מיליון דולר. כעת יציע אותו למכירה בית המכירות הריטג' אקשיוס.

הבית עם מבט לבריכה, צילום: Heritage Auctions הבית עם מבט לבריכה | צילום: Heritage Auctions הבית עם מבט לבריכה, צילום: Heritage Auctions

"המכירה מהווה הזדמנות אדירה למעריציו של פרנק לויד רייט להפוך לבעלים של הבית האחרון שתכנן", מסר נייט שר מהסוכנות שמארגנת את המכירה. "מתאר הבית נשמר בצורה זהירה ככל האפשר כדי לשמור על החזון של רייט. זהו בית מיוחד מאוד". למכירה הפומבית אין תנאים מקדימים, כך שהבית יימכר לקונה עם ההצעה הגבוהה ביותר. אין דרישה להצעה מינימאלית, אך ההערכה היא כי הבית בכל זאת לא יימכר במחיר נמוך מדי.

הבית בנוי על שטח בגודל 287.5 מ"ר, כולל שלושה חדרי שינה ושלושה חדרי רחצה. המראה החיצוני שלו הושפע מ"האהבה של רייט לגיאומטריה", כולל העיצובים המעגליים המזוהים שלו. בסך הכל, רייט עיצב לאורך הקריירה 14 בתים מעוגלים.

לפי הודעת הסוכנות, הגג עוצב כך שהוא מספק צל טבעי לחלק הדרומי של הבית, ואילו בחלונות אין אור שמש ישיר, אך הבית בכל זאת מואר. הבית כולל גם גימורים מעץ מהגוני ורהיטים שנבנו במיוחד. כמו כן, הנכס כולל בריכה המשקיפה על העמק שמסביב.

רייט השלים את התכנון של הבית ב-1959, זמן קצר לפני הפתיחה החגיגית של מוזיאון גוגנהיים בניו יורק, שגם אותו עיצב. הבית נבנה בסופו של דבר ב-1967, לאחר מותו, כשעוזרו ג'ון רתנברי מפקח.

ממבט על, על רקע מדברי, צילום: Heritage Auctions ממבט על, על רקע מדברי | צילום: Heritage Auctions ממבט על, על רקע מדברי, צילום: Heritage Auctions

מבחוץ, צילום: Heritage Auctions מבחוץ | צילום: Heritage Auctions מבחוץ, צילום: Heritage Auctions

מטבח מעוגל, צילום: Heritage Auctions מטבח מעוגל | צילום: Heritage Auctions מטבח מעוגל, צילום: Heritage Auctions

חדר העבודה, צילום: Heritage Auctions חדר העבודה | צילום: Heritage Auctions חדר העבודה, צילום: Heritage Auctions

פינת האוכל והסלון, צילום: Heritage Auctions פינת האוכל והסלון | צילום: Heritage Auctions פינת האוכל והסלון, צילום: Heritage Auctions

סלון סגלגל, צילום: Heritage Auctions סלון סגלגל | צילום: Heritage Auctions סלון סגלגל, צילום: Heritage Auctions

חדר השינה, צילום: Heritage Auctions חדר השינה | צילום: Heritage Auctions חדר השינה, צילום: Heritage Auctions

על רקע המדבר, צילום: Heritage Auctions על רקע המדבר | צילום: Heritage Auctions על רקע המדבר, צילום: Heritage Auctions

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות