אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשיא לשעבר של ענקית הקנאביס הקנדית אפריה ייעץ לסידו הישראלית צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

הנשיא לשעבר של ענקית הקנאביס הקנדית אפריה ייעץ לסידו הישראלית

יעקב ריפשטיין מונה לחבר המועצה המייעצת של חברת הטכנולוגיה הנסחרת בבורסת OTC האמריקאית; סידו פיתחה ומשווקת מערכת אוטומטית לגידול קנאביס רפואי וירקות

02.10.2019, 16:13 | צלי גרינברג

יעקב ריפשטיין ששימש עד ליוני האחרון כנשיא ענקית הקנאביס אפריה, מונה לחבר המועצה המייעצת של חברת הטכנולוגיה הישראלית SEEDO, הנסחרת בבורסת OTC האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

סידו, המפתחת ומייצאת מתקנים רובוטיים לגידול קנאביס וירקות, מתמודדת עם ירידות במחיר מנייתה בצל פרשת סודהסטרים, שמנכ"לה, דניאל בירנבאום, השקיע בה ומשמש בה כדירקטור, וחשוד עתה בעבירות מידע פנים. מקורבים לסידו אמרו בשבוע שעבר לכלכליסט שהם מצפים שיתפטר מתפקידו בדירקטוריון שלה. 

מתקן של סידו לגידול קנאביס, צילום: רז מנשה מתקן של סידו לגידול קנאביס | צילום: רז מנשה מתקן של סידו לגידול קנאביס, צילום: רז מנשה

ריפשטיין ילווה את ההתפתחות האסטרטגית של החברה והרחבת החדירה לשווקים חדשים בארה"ב, אירופה ואזורים נוספים בעולם.

בשנים האחרונות הוביל ריפשטיין את מהלך ההתפתחות של חברת אפריה הקנדית שהפכה לאחת הגדולות בעולם בתחום ייצור והפצת קנאביס רפואי בשווי של 1.4 מיליארד דולר, באמצעות הרחבת פעילותה בצפון אמריקה ואירופה ופיתוח תחומי פעילות חדשים כעיבוד חומרי גלם. לפני כן הוא שימש כמנהל הכספים הראשי של חברת דיאג'יו בצפון אמריקה ונשיא דיאג'יו בקנדה.

סידו פיתחה ומשווקת מערכת אוטומטית לגידול קנאביס רפואי וירקות משלב ההנבטה ועד לקבלת היבולים, הפועלת בתוך מבנה אטום החסום בפני מזיקים ומחלות צמחים. תהליך הגידול הממוכן מנוהל על ידי אלגוריתם המפענח את מצב וצרכי הצמח בעזרת טכנולוגיות ניתוח תמונה וקובע מינון מדויק של דישון, השקיה וטמפרטורות. טכנולוגיה נוספת של AI לימוד מכונה מאפשרת לרובוט לשפר את ביצועי הגידול על ידי הסקת תובנות ממחזורי גידול קודמים.

החברה מפיצה את מוצריה באירופה ובארה"ב באמצעות חברות הפצה ומכירות ברשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות