אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה לבג"ץ: להפסיק את ההעדפה הפסולה של דואר ישראל צילום: דור מנואל

עתירה לבג"ץ: להפסיק את ההעדפה הפסולה של דואר ישראל

מהעתירה עולה, כי המדינה, באמצעות מינהל המכס יצרה לחברת דואר ישראל "מסלול בלתי חוקי", ביבוא, הפוטר אותה מבדיקות ממשיות, הנדרשות מכל העוסקים ביבוא שאינם חברת דואר ישראל

02.10.2019, 14:12 | אורנה יפת

על רקע כניסתה של חברת אמזון לפעילות בישראל והצפי לעלייה בכמות החבילות שייכנסו לישראל, שברובן הגדול יגיעו דרך דואר ישראל, עתרו הבוקר (ד) ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינלאומיים בשיתוף עם איגוד לשכות המסחר לבג"ץ נגד שר האוצר, שר התקשורת, ורשות המסים (מינהל המכס). העותרים דורשים מבית המשפט שיורה למדינה להפסיק את העדפתה הפסולה של חברת דואר ישראל ו"להחיל ולאכוף גם עליה באופן שוויוני את קיום הדרישות החוקיות ביבוא, על פי פקודת המכס ודיני היבוא".

קראו עוד בכלכליסט

מרכז המיון הארצי של דואר ישראל, צילום: אוראל כהן מרכז המיון הארצי של דואר ישראל | צילום: אוראל כהן מרכז המיון הארצי של דואר ישראל, צילום: אוראל כהן

העתירה הוגשה על ידי עו"ד שמואל גרוסמן ועו"ד רועי גלעד, ועו"ד שלומי לויה, סמנכ"ל משפט באיגוד לשכות המסחר, בטענה כי מדינת ישראל, באמצעות מינהל המכס יצרה לחברת דואר ישראל "מסלול בלתי חוקי", ביבוא, הפוטר את הדואר מבדיקות ממשיות, הנדרשות מכל העוסקים ביבוא שאינם חברת דואר ישראל. העותרים טוענים לאפליה בין הדואר לבין יבואנים, סוכני מכס, חברות שילוח בינלאומי, וחברות בלדרות.

חברת דואר ישראל היא חברה ממשלתית, בבעלות ובשליטה של מדינת ישראל. בעתירה נטען כי יעודה על פי חוק הדואר הוא מתן שירותי דואר וטיפול בדברי דואר כהגדרתם בחוק הדואר, כלומר, משלוח של חבילות אישיות במגבלות של משקל ושווי כספי, כשהן מועברות בין בתי דואר בעולם, בכפוף לכך ש"שירותי הדואר" הם אמיתיים ואינם מסווה ליבוא של טובין עליהם חלות דרישות החוקיות ביבוא.

על פי העתירה, חברת הדואר פועלת בהיקפים גדולים, שהולכים ומתרחבים, בתחום הסחר הבינלאומי, יבוא והפצת סחורות, מוצרי צריכה ופעילויות נלווית, אך בעוד שהמדינה, באמצעות מינהל המכס, אוכפת על כל העוסקים ביבוא את הדרישות החוקיות הנדרשות כדי להבטיח את השימוש בסחורה מיובאת, ותשלום מיסי היבוא, את דואר ישראל היא פוטרת מדרישות אלו.

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "העתירה טרם התקבלה בחברתנו. כשתתקבל נלמד אותה ונגיב בהתאם בערכאות המשפטיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אתם יודעים מה יקרה, נכון? ייפטרו את כולם מהחוק
כי מה פתאום נהיה חייבים עכשיו גם אשכרה לטפל בדואר, אנחנו כבר בקושי יודעים לשנע... תפסיקו לקנות. הלוואי ואמאזון חשבה לרכוש ולשפר את הגרוטאה הזאת שהם בחרו, גם אם יפסיד לא יהיה אכפת להם, העיקר לשפר שרות ולהוריד משכורות עתק ושייקנו דרכם כמה שיותר.
שימי  |  29.10.19
3.
הלואיי ותצליחו
חברה שמזלזלת בלקוחות שלה שולחת את הלקוחות בכל חלקי העיר כדי לקחת את החבילות שמגיעות אליהם אין אם מי לדבר. בטלפון עונים רק אחרי חצי שעה כי עסוקים לטענתם בפניות אחרות אין פלא כנראה שיש הרבה לקוחות שמאוכזבים הגיע הזמן שמנכל דואר ישראל יבדוק מה קורה אצלו בחברה ויתחיל לתקן את הזלזול שעובדיו נותנים לאזרחי מדינת ישראל!!
קובי  |  03.10.19